Bitcoin Düşerken Bu 9 Web3, Meme ve Metaverse Coin Fırladı!

Bitcoin Düşerken Bu 9 Web3, Meme ve Metaverse Coin Fırladı!

Geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin ve bazı altcoin’ler, yukarı yönlü bir takım hareketler gördü. Boğalar, toplam kripto para değerini artırmayı başardı. Ancak ayılar, bir kez daha kontrolü eline aldı ve Bitcoin’i 30.000 doların altına itti. Piyasa genel olarak kırmızı tahtada işlem görse de metaverse, web3 ve meme coin projeleri değer artışı yaşadı. İşte detaylar…

Bitcoin ve diğer altcoin’ler düşüyor

Bitcoin 30 bin dolar seviyesini korumak için mücadele ediyor ve şu anda bu seviyenin biraz altında işlem görüyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere haftanın başlarında, BTC 32.000 dolara kadar çıkabildi, ancak satıcılar devreye girip fiyatı son birkaç gün içinde şu anda bulunduğu yere geri itti. Genel piyasa da oldukça sallantılı, bazı altcoin’ler düşüş gösterirken diğerleri öne geçmeye çalışıyor. DOGE, piyasa değeri ile en büyük ilk 20 coin arasında yüzde 0.5’lik bir yükseliş ile yeşil tahtada işlem gören tek kripto para olarak öne çıkıyor.

Solana ise, yedi gün içinde yüzde 12,5 düşüşle en çok kaybeden büyük isim oldu. Bu düşüşün, ağın başka bir kesintiye uğramasıyla alakalı olduğu düşünülüyor. Bu arada Ethereum (ETH) yüzde 2.4, BNB yüzde 2.1, XRP yüzde 2.9, SOL yüzde 6.5, DOT yüzde 4.2, TRX yüzde 6.5, AVAX yüzde 2.5, SHIB ise yüzde 1.7 oranında düşüş yaşamış durumda.

5 meme coin değer kazandı

Piyasadaki genel manzara yukarıdaki gibiyken, bazı altcoin’ler artış yaşadı. Örneğin, 5 meme coin’in değeri, geçtiğimiz 24 saat boyunca, yüzde 10’un üzerinde arttı. Hatta yüzde 60’lık değer kazanan bir coin bile var. Hot Doge (HOTDOGE), yüzde 59.5 oranında değer kazanarak en çok yükselen meme coin oldu. Ardından gelen Kitty Coin Solana (KITTY) yüzde 24’lük değer kazandı. Kitty Coin, geçtiğimiz gün 10 milyon KITTY’nin yakıldığının haberini verdi. Mevcut durumda toplam arz 530 milyon KITTY’e düştü.

You have voted, 10M of $KITTY have been burned 🔥🔥 The total supply is now at 530M !We will make gradual burn to be at 500M 😹#Solana #memecoin pic.twitter.com/hDPhDnTVHS

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.