Bitcoin, Dogecoin ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: İşte Beklentiler!

Bitcoin, Dogecoin ve Bu 8 Altcoin’e Dikkat: İşte Beklentiler!

Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) gibi büyük altcoin’ler mevcut destek seviyelerinde tutunuyor, ancak bu hafta FED’den gelen yorumlar kısa vadeli fiyat hareketinde belirleyici bir faktör olabilir.

Bitcoin ve Dogecoin gibi büyük altcoin’leri bu hafta neler bekliyor?

ABD hisse senedi piyasaları 2 Mayıs’ta geçici bir notla açıldı ancak, Bitcoin liderliğindeki kripto piyasalarının kilit destek seviyelerinin üzerinde kalması pozitif bir nokta olarak göze çarpıyor. Önümüzdeki birkaç gün içindeki fiyat hareketi, 4 Mayıs’ta Federal Açık Piyasalar Komitesi’nin (FOMC) sonucu tarafından belirlenecek. FED olumsuz bir sürpriz yaparsa, piyasalar aşağı yönlü bir tepki tepki verebilir. Öte yandan, politika piyasa beklentilerini karşılarsa, hisse senedi ve kripto piyasaları bir toparlanma girişiminde bulunabilir.

Tarih tekerrür ederse, Bitcoin Mayıs ayında büyük bir harekete tanık olabilir. Kripto analiz platformu Coinglass’ın verilerine göre, Bitcoin Mayıs ayında son dokuz yılda iki kez, biri 2019’da ve diğeri 2017’de olmak üzere yüzde 50’den fazla yükseldi. Buna karşılık, en kötü düşüş, Bitcoin’in yüzde 35’ten fazla düştüğü 2021’de oldu. Bitcoin ve Dogecoin gibi büyük altcoin’ler toparlanmayı sürdürebilir mi? Göz önünde bulundurulması gereken temel seviyeler nelerdir? Kriptoks.com olarak, analist görüşlerini ve fiyat analizlerini aktarıyoruz.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin, 1 Mayıs’ta yükselen kanalın destek hattından sıçradı ve bu, boğaların bu seviyeye düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (39.824 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. Göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif ayrışma, düşüş ivmesinin azalıyor olabileceğini de gösteriyor. 20 günlük EMA’nın üzerinde, BTC/USDT çifti 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (41.970 dolar) yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 200 günlük SMA’ya (47.154 dolar) doğru bir rallinin yolunu açabilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan bir kez daha düşerse, ayıların her küçük rallide satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Bu, kanalın altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, satış ivmesi artabilir ve parite önce 34.300 dolara ve daha sonra da 32.917 dolara düşebilir.

Ethereum (ETH), 1 Mayıs’ta toparlanmaya başladı ancak ayılar, avantajlarından vazgeçecek durumda değiller. 2 Mayıs mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA (2.939 dolar) yakınında satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı yükseliş çizgisine düşürmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, 2.450 dolardan bir sonraki desteğe olası bir düşüşün yolunu açabilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya yükseliş çizgisinden geri dönerse, boğaların yükselen üçgen modelini sağlam tutmaya çalıştığını gösterecektir. 50 günlük SMA’nın (3.059 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, 200 günlük SMA’ya (3.451 dolar) olası bir yukarı hareket için kapıları açabilir.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.