Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme!

Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Etkileyen Yasakta Sıcak Gelişme!

DOGE, Bitcoin, Ethereum ve bir dizi PoW Blockchain’in kaderi belirleyecek MiCA yasa tasarısından olumlu sonuçlar geldi. Avrupa Parlamentosu üyesi Stefan Berger, düzenleyici projenin ihtisas komitesinden geçtiğini ve PoW yasağının olmayacağını duyurdu.

DOGE, BTC, ETC ve ETH yatırımcılarına müjdeli haber

Geçtiğimiz haftalarda, madenciliğe (PoW) dayanan Blockchain’lere yönelik kısıtlama getirecek MiCA yasa tasarısı 24 oya karşı 32 oyla reddedilmişti. Geçtiğimiz birkaç gün içinde yapılan müzakerelerde, Bitcoin (BTC) gibi PoW kriptolarının kullanımını kısıtlamayı amaçlayan çekişmeli bir unsur olmadan bir sonraki tura geçilmek üzere karar kılındı. MiCA çerçevesini denetleyen parlamenter Stefan Berger, diğer AB liderlerinin, madenciliğe dayanan kripto para birimlerini engellemek için son bir girişimde daha bulunacaklarını ifade etmişti. Ancak Berger tarafından yapılan güncellemeye göre PoW yasağı artık söz konusu değil. Aşağıdaki listede yer alan ilgili altcoin projeleri rahat bir nefes alabilir.

Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH)Dogecoin (DOGE)Litecoin (ETC)Bitcoin Cash (BCH)XMR, ZEC, BSV, KDA, RVN ve diğerleri.

PoW tabanlı kripto para operasyonlarını yasaklama taraftarları, tasarının mevcut versiyonuna meydan okumak için yeterli desteği toplayamadılar, bu da MiCa’nın Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi arasındaki üçlü toplantılarda gözden geçirilmek üzere güvenli bir şekilde geçeceği anlamına geliyor. NFT ve DeFi projeleri önümüzdeki haftalarda değerlendirilecek…

MiCA önümüzdeki haftalarda NFT ve DeFi projelerini değerlendirecek

AB yetkilileri ayrıca, NFT ve DeFi token’lerinin MiCA paketine dahil edilip edilmemesi gerektiğini ve hangi AB kurumlarının kripto alanını denetlemesi gerektiğini tartışıyorlar. Berger, bu konuda, MiCA üçlemesinin önümüzdeki hafta başlayacağını söyledi.

#MiCA: Gute Nachricht! Mein Mandat wird NICHT gechallenged. Ich werde nun in die Trilog-Verhandlungen gehen mit der Position, dass es keinen #PoW-Ban geben wird. Das EU-Parlament gibt mir Rückenwind & zeigt Innovationskraft /1

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.