Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Düzenleyen Yasada Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin, DOGE ve Bu Altcoin’leri Düzenleyen Yasada Şimdi Ne Olacak?

Geçen hafta Avrupa Parlamentosu’nun ECON Komitesi’nden Bitcoin ve bazı altcoin projelerini yakından ilgilendiren Kripto Varlıklarda Piyasalar veya MiCA düzenlemesinin geçişi, bir haber kasırgası yarattı.

Bitcoin yasağı anlamına gelen PoW yasağı taslaktan çıktı!

Yasanın hazırlanma sürecinde özellikle “Bitcoin yasağı” olarak kullanılan ifadeler, çeşitli mevzuat taslaklarına yeniden girmeye devam etti ve bu da kamuoyuna sızdı. Bu tehdit dikkat çekici olsa da, anlatı, kısmen Avrupa Birliği politika yapımına aşina olmama nedeniyle, MiCA’nın daha geniş önemini ve komiteden geçişini büyük ölçüde ihmal etti.

Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Avrupa Parlamentosu’nun hazırladığı MiCA’nın son versiyonu zaten fiilen kanun değil. Gerçek şu ki, yeni düzenlemenin önünde uzun bir yol var. Ayrıca, yalnızca önerilen Proof of Work (PoW) kısıtlamalarından çok daha önemli. Bitcoin (BTC)’nin yanında Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Bitcoin Cash ve Monero gibi bir çok altcoin projesi PoW konsensüsü ile çalışıyor.

Yeşiller ve Sol üyelerin genel kurulda tasarıya itiraz edeceklerine dair endişelere rağmen, tasarı 24 Mart’ta sorunsuz geçti. Tasarının raportörü (fiilen, onun sponsoru ve Parlamentodaki baş savunucusu) Dr. Stefan Berger. Berger, tasarının başarısını tweetledi ve böyle bir kargaşaya neden olan ‘PoW yasağının’ tekrar girmeyeceğini belirtti.

#MiCA: Gute Nachricht! Mein Mandat wird NICHT gechallenged. Ich werde nun in die Trilog-Verhandlungen gehen mit der Position, dass es keinen #PoW-Ban geben wird. Das EU-Parlament gibt mir Rückenwind & zeigt Innovationskraft /1

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.