Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Geldi!

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Taze Tahminler Geldi!

Bitcoin, DOGE ve tüm kripto piyasasının merakla beklediği FED faiz kararı açıklandı. FED yaptığı açıklamada, faizleri 50 baz puan yükselttiğini bildirdi. Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, CNBC ile yaptığı röportajda, ABD’nin “bilinmeyen bölgeye” girdiğini söyledi.

BTC, DOGE ve büyük altcoin’leri bu hafta neler bekliyor?

Belirsizlik nedeniyle, bazı yatırımcılar kripto risklerini azaltıyor gibi görünüyor. CoinShares’in bir raporuna göre bu durum, geçen hafta Bitcoin (BTC) fonlarından haftalık 132,7 milyon dolarlık çıkışa yol açtı. BTC, DOGE ve büyük altcoin’ler bir kapitülasyon dönemine girebilir mi, yoksa yatırımcılar, FED 50 baz puan artırım yaptıktan sonra satın almaya başlayacak mı? Hem yukarı hem de aşağı yönde dikkat edilmesi gereken kritik seviyeler neler? Kriptoks.com olarak, BTC, DOGE ve bu 8 altcoin için analist görüşlerini ve fiyat analizlerini aktarıyoruz.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)

Bitcoin boğaları, son dört gün boyunca yükselen kanalın destek hattını başarıyla savundu ve bu olumlu bir işaret. Alıcılar, fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (39.553 dolar) üzerine çıkarırsa, bu, ayıların kontrolünü kaybediyor olabileceğini düşündürür. BTC/USDT çifti daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (41.922 dolar) yükselebilir. Bu seviye yine direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa parite 200 günlük SMA’ya (46.924 dolar) doğru yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan veya 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecek. Paite daha sonra kanalın destek hattını tekrar test edebilir. Kanalın altında bir kırılma ve kapanma, 34.300 dolara ve daha sonra 32.917 dolara daha fazla düşüşün yolunu açabilir.

Ethereum ( ETH ), 2 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (2.920 dolar) üzerine çıkmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Boğaların vazgeçmemesi ve yine genel engeli aşmaya çalışması pozitif bir nokta olarak değerlendirilebilir. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, ETH/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (3.069 dolar) yükselebilir. Boğalar, kısa vadeli trendde bir değişiklik sinyali vermek için fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Parite daha sonra 200 günlük SMA’ya (3.441 dolar) yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterebilir. Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların avantajlarından vazgeçmeye istekli olmadıklarını gösterecektir. Bu, yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, parite 2.450 dolara düşebilir.

BNB ve Solana (SOL)

BNB son dört gündür 391 dolar desteğinin altında işlem görüyor ancak ayılar bu avantajı geliştiremedi ve fiyatı 350 dolara indiremedi. Bu, daha düşük seviyelerde satıcı eksikliğini gösterir. Boğalar, fiyatı 391 dolar direncinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu yaparlarsa, BNB / USDT çifti 50 günlük SMA’ya (412 dolar) yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, alıcılar için bir avantaj sinyali verebilir. Parite daha sonra 200 günlük SMA’ya (468 dolar) yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyat genel dirençten düşerse ve 375 doların altına inerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu, satışların yenilendiğini gösterecek ve pariteyi 350 dolara çekebilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.