Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler Geldi!

Bitcoin, DOGE ve Bu 8 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler Geldi!

Kripto para piyasası yukarı yönlü fiyat hareketlerini sıklaştırırken, Santiment tarafından sağlanan veriler merkezi borsalarda toplam arzın sadece %10.87’lik kısmının kaldığını gösteriyor. Küçük bir düzeltme veya konsolidasyon zamanı geldi mi? Cevaplamak için Bitcoin, DOGE, ETH, SOL, ADA ve 5 altcoin’in teknik analizlerine göz atalım…

Kripto para piyasasında neler yaşandı?

Bitcoin (BTC) fiyatının dibe vurmasından balinalar endişelenmiyor gibi görünüyor. Coin Metrics verileri, son birkaç günde en az 1.000 Bitcoin tutan balina adreslerinin biriktiğini gösteriyor. Bu adreslerin toplam arzı 24 Ocak’ta 7.95 milyon Bitcoin’den 10 Şubat’ta 8.096 milyona yükseldi. On-chain analitik platformu CryptoQuant’a göre, yatırımcı duyarlılığının olumlu hale gelebileceğinin bir başka işareti de stablecoin’lerin kripto borsa bakiyelerinin ilk kez 27 milyar doların üzerine çıkması. Buna karşılık, borsalardaki Bitcoin rezervleri düşmeye devam etti ve bu da yatırımcıların fonlarını sakladığını gösteriyor.

Bitcoin kısa vadede ABD hisse senedi piyasalarıyla yakından ilişkili olmasına rağmen, Three Arrows Capital (3AC) hedge fonunun kurucu ortağı Zhu Su, performanslarının 2022’de farklı olacağına inanıyor. Zhu, Bitcoin ve Ethereum’un (ETH) S&P 500 kısa bir aday iken uzun vadeli adaylar olabileceğini düşünüyor. Bitcoin ve altcoin piyasasındaki son toparlanmanın ardından küçük bir düzeltme veya konsolidasyon zamanı geldi mi? Kriptoks.com olarak analizlerini paylaştığımız Rakesh Upadhyay cevaplıyor…

BTC, DOGE, ETH XRP ve SOL analizleri

Bitcoin, 10 Şubat’ta genel dirençten 45.456 dolara düştü ve boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Küçük bir pozitif, boğaların fiyatın 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (42.427 dolar) altına düşmesine izin vermemesi.

Bu, boğaların 50 günlük SMA’yı desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (41,317 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, analiste göre Bitcoin boğaları 45.456 doların üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunabilir. Başarılı olurlarsa, yükseliş momentumu artabilir ve BTC 48.000 dolara ve daha sonra 52.088 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden veya 45.456 dolardan düşerse, ayılar şanslarını değerlendirecek ve pariteyi 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Bu olursa, analiste göre bir sonraki durak 39.600 dolar.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.