Bitcoin, DOGE, SHIB ve Altcoinler Helal Mi? Uzmanlar Tartışıyor!

Bitcoin, DOGE, SHIB ve Altcoinler Helal Mi? Uzmanlar Tartışıyor!

İslam dininin finans konusunda zengin bir geleneği var. Ancak, kripto yeni sorular soruyor. Dindar Müslümanlar, inançlarının Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve kripto evreninin geri kalanı hakkında ne söyleyeceğini tartışıyor. Bu detaylı haberi Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

BTC, DOGE ve diğer kripto paralar hızla yükselirken insanları kendine çekiyor

Mu’aawiyah Tucker dindar bir adam. Kuran, kredilerden faiz kazanma uygulamasını yasakladığı için, Tucker yıllardır geleneksel bankalardan kaçınmaya çalıştı. Bir süre için, birikimlerini değerli metale yatırdı ve kendini “altın böceği” olarak tanımladı. Ama sonra, 40 yaşındaki Tucker, Bitcoin’i keşfetti.

Bugün, Londra merkezli programcı ve web tasarımcısı, diğer Müslümanların kripto para birimi hakkında sahip olabileceği endişeleri gidermeye çalışan ve inançlı bir şekilde yaşamak isteyenler için aslında faydaları olduğunu savunan bir YouTube kanalı işletiyor. Ona göre, geleneksel İslami gecikmiş tatmin ilkesi, “hodl” hareketiyle iyi bir şekilde örtüşüyor. Hodl, kripto yatırımcıları arasında, karşı çıkanları görmezden gelmenin ve yatırımlarını sürdürmenin eninde sonunda işe yarayacağına dair bir inanç. Tucker, şunları söylüyor:

Bütün ‘hodl‘ zihniyeti aslında özünde aynı şey. Bir şeye tutunuyoruz ve daha sonra ödülün gelmesini bekliyoruz.

Bununla birlikte, kripto para birimine gerçekten izin verilip verilmediği bir tartışma konusu. Son aylarda, önde gelen dini otoriteler, takipçilerini kripto para birimlerinden uzak durmaları konusunda uyaran fetvalar yayınlayarak, kripto para birimlerinin vahşi fiyat dalgalanmalarının ve gölgeli kökenlerinin onları Kuran’ın da yasakladığı kumara daha çok benzettiğini öne sürdü. Endonezya İslam alimleri konseyinin dini kararnameler başkanı Asrorun Niam Sholeh, Kasım ayında gazetecilere kripto kullanımına karşı bir fetva yayınladıktan sonra, şu açıklamayı yaptı:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.