Bitcoin, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Taze Tahminler!

Bitcoin, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Taze Tahminler!

Bitcoin (BTC) ve Avalanche ( AVAX ) gibi kripto sektöründeki birçok kripto para biriminin yaşadığı zayıflığa rağmen, kurumsal yatırımcılar alımlarını durdurmuyor. Bu alımlar, yatırımcıların uzun vadede yükseliş eğiliminde olduklarını gösteriyor.

BTC ve AVAX gibi düşüş yaşayan bir çok altcoin alım fırsatı mı sunuyor?

Terra, Bitcoin fiyatındaki düşüşü alım fırsatı olarak gördü ve 5.040 BTC daha satın alarak toplam varlığını 35.768 Bitcoin’e çıkardı. Aynı Terra’nın yaptığı gibi, MicroStrategy, yan kuruluşu MacroStrategy aracılığıyla varlıklarını 4.197 Bitcoin daha artırdı ve toplam 129.218 Bitcoin’e sahip oldu. Bitcoin için güçlü bir iştahın başka bir işareti, iki Kanadalı Bitcoin borsasında işlem gören fona girişlerde görülüyor. Glassnode verilerine göre, fonlar varlıklarını Ocak ayından bu yana 6.594 artırarak, 69.052 Bitcoin ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. Bitcoin ve altcoinler daha derin bir düzeltmeye girebilir mi yoksa daha düşük seviyeler satın alma fırsatı mı veriyor? Kriptoks.com olarak, DOGE, AVAX ve bu 7 altcoin için fiyat analizlerini inceliyoruz.

Bitcoin (BTC)

Son birkaç gündür 200 günlük basit hareketli ortalama (SMA) (48.240 dolar) ile 45.000 dolar arasında dar bir aralıkta kaldıktan sonra, ayılar hamlesini yaptı ve fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (44.567 dolar) altına çekti. Göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya düştü ve 20 günlük EMA düzleşiyor. Bu, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’dan (41.752 dolar) geri dönerse, boğalar tekrar BTC/USDT çiftini 200 günlük SMA’nın üzerine itmeye çalışacak.

Tersine, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürürse, paritenin yükselen kanal içinde kalışını uzatabileceğinin sinyalini verecektir. Parite daha sonra kademeli olarak 37.000 dolarlık güçlü desteğe doğru düşebilir.

Ethereum (ETH)

Boğaların Ethereum (ETH) fiyatını 200 günlük SMA’nın (3.487 dolar) üzerinde tutamaması, kısa vadeli yatırımcılar tarafından kar alımı yapılmasına neden olmuş olabilir. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’daki (3.223 dolar) kritik desteğe çekti. Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar daha sonra fiyatı 200 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunacak. Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti, ayıların güçlü bir savunma oluşturmasının beklendiği 4.150 dolara doğru yükselişe başlayabilir.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.