Bitcoin Dibe Vurdu Mu? Kriz Kâhini: Daha Bitmedi!

Uzman yatırımcı ve Scion Asset Management’ın kurucusu Michael Burry, ekonomi için bir başka korkunç uyarıda bulunuyor. Burry dün akşam 2008 düzeyinde bir ekonomik felaket öngördü. Tahminlerini Bitcoin, kripto para piyasası ve SPAC piyasasındaki çöküşlere dayandırdı. Hafifçe soğuyan enflasyonun tekrar ısınacağına inanıyor.

Michael Burry neden dibin henüz gelmediğini düşünüyor?

Burry, enflasyonun ani bir artış gösterdiğine inanıyor. Geçici rahatlama, ekonominin iyileşmesinin bir sonucu değil, doğası gereğidir. Ayrıca enflasyon seviyelerini düşürmek için Biden yönetimine veya Fed’e kredi vermeyi reddediyor.

Enflasyonun güçlü bir göstergesi olan Ağustos ayı Tüketici Fiyat Endeksi 13 Eylül’de açıklanacak.

Enflasyon Bitcoin ve kripto para piyasasını nasıl etkiler?

Enflasyonun kripto piyasası üzerinde önemli bir etkisi var. Kripto piyasası, geleneksel piyasalarla güçlü bir şekilde ilişkilidir ve makroekonomik faktörlerden büyük ölçüde etkilenir. Federal Rezerv, ABD’deki enflasyon seviyelerini kontrol etmekten sorumludur. Bunu genellikle faiz artırımları ve niceliksel sıkılaştırma yoluyla yapar.

Yüksek faiz oranları, hisse senedi ve kripto piyasasının düşmesine neden olabilir. Haziran ayında normalden daha yüksek bir faiz oranı artışı, kripto pazarında büyük bir çöküşe neden oldu. Arka arkaya enflasyon verileri, enflasyonun hafifçe soğumasını vurguladı. Ağustos ayında açıklanan TÜFE verileri tahmin edilenin altında kaldı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.