Bitcoin Dev Düşüş Modeli Oluşturdu: 5 Bin, 12 Bin Dolar Tahmini!

Bitcoin Dev Düşüş Modeli Oluşturdu: 5 Bin, 12 Bin Dolar Tahmini!

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, haftaya sert düşüşlerle başladı. Bu nedenle birçok yatırımcının kafasında, BTC’nin yükselişe geçip geçmeyeceği konusunda soru işareti var. Analistlerin yorumlarını merak ediyorlar. Bu yazımızda, analist Justin Bennett’in Bitcoin için sunduğu çeşitli senaryoları aktaracağız. İşte detaylar…

Justin Bennett, Bitcoin için 5.000 dolar senaryosunu açıkladı

Yakından takip edilen kripto stratejisti olan Justin Bennett, BTC için en kötü durum senaryosunu açıklıyor. Justin Bennett, 108.800 Twitter takipçisine, Bitcoin’in potansiyel olarak büyük bir düşüş modeli oluşturduğunu söyledi. Hatta bu düşüş modelinin, BTC’yi 2018 ayı piyasasının en düşük seviyelerine yaklaştırma olasılığının büyüklüğünden bahsetti. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Mayıs ayının sonundan bu yana BTC, azalan bir üçgen oluşturdu. Bu paternin amacı 5.000 dolardır. Evet 5.000 dolar. Bu muhtemelen Bitcoin için en kötü durum senaryosu. Bundan önce 12.000 dolar geliyor. Ama bu seviyeleri de ekarte etmeyin.

Analist, vadeli işlemlere dikkat çekti

Bennett ayrıca, modelin hedefi 5.000 dolar olsa da, bunun mutlaka BTC’nin buraya düşeceği anlamına gelmediğini söylüyor. Analist, yatırımcıların fiyat hedefi yerine yüzde hedefi uygulaması durumunda farklı sonuçlar elde edebileceğine işaret ediyor. Analist, bu tarz bir uygulama sonucu  “12.000 dolarlık desteğe çok yakın olan yaklaşık 11.000 BTC’lik bir hedef elde edersiniz” diyor. Ancak analist, her iki durumda da yıl bitmeden daha düşük seviyeleri göreceğimizi düşünmekte.

Yani Bennett, Bitcoin’de uzun vadeli düşüş eğiliminde. Ancak, traderların büyük ölçüde BTC’yi açığa sattığını söylüyor. Bu nedenle bu hafta bir sıçrama olasılığına dikkat çekiyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.