Bitcoin’den Çıkan Akıllı Para, Bu Altcoin’e Aktı!

Bitcoin’den Çıkan Akıllı Para, Bu Altcoin’e Aktı!

Ethereum yatırım ürünleri, Ağustos ayı boyunca yönetim altındaki varlıklarda (AUM) yüzde 2,36 artarak 6,81 milyar dolara yükseldi. Yüzde 7,16 oranında 17,4 milyar dolara düşen Bitcoin ürünlerinden daha iyi performans gösterdi. Rakamlar, CryptoCompare tarafından paylaşılan yeni bir raporda yer aldı. İşte detaylar…

CryptoCompare raporu, Bitcoin ve altcoin’ler hakkında ilginç verilere işaret etti

BTC’ye giden akıllı paranın azalıp ETH’ninkinin artması, aynı zamanda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ürün işlem hacimlerine de yansıdı. Grayscale’in en dikkate değer Bitcoin ürünü GBTC, hacim açısıdan 24,4 düşüş yaşadı. Ethereum ürünü GETH yüzde 23.2 arttı. CryptoCompare’in raporu, işlem hacimlerindeki değişimin arkasındaki nedenin merakla beklenen Ethereum Merge olduğunu öne sürdü. Raporda, aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

Aslında, daha ayrıntılı bir düzeyde bile, bu raporda yer alan hiçbir Bitcoin ürününde Ağustos ayında AUM veya hacim artışı görülmedi. Ethereum tabanlı ürünler ufukta çok beklenen Merge ile dikkati çektiğinden, ilginin kısa vadede Bitcoin’den uzaklaştığını görebiliriz.

Kripto para yatırım ürünleri için aylık AUM rakamları genel olarak %4 düştü. Bu da büyük ölçüde Grayscale’in GBTC ürünündeki %6’lık düşüşe bağlandı. Çünkü şirketin yönetimi altındaki toplam 25,8 milyar dolarlık kripto paranın 13,4 milyar dolarını BTC, %53,4 ile oluşturuyor.

Diğer ürünlerde artış görüldü

Rapora göre, en büyük girişler, ilk üç haftada %12,3 artışla 1,13 milyar dolara ulaşan Bitcoin ve ETH dışı ürünleri temsil eden “Diğer” şemsiyesi altındaki ürünlerden geldi. Ayı piyasasına rağmen, bir dizi saygın finans kurumu Ağustos ayı boyunca kripto yatırım ürünlerini piyasaya sürdü. Bu ürünler borsada işlem gören fonlar (ETF’ler), borsada işlem gören sertifikalar (ETC), borsada işlem gören senetler (ETN) ve güven ürünleri şeklinde geldi.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.