Bitcoin’de Zarar Eden Çinli Şirket, Bu Altcoin’le Kazandı!

Bitcoin’de Zarar Eden Çinli Şirket, Bu Altcoin’le Kazandı!

Çinli şirket Meitu, Ethereum yatırımları sayesinde 2021’in sonunda yüzde 39,5’lik bir gelir artışı gördüklerini ancak Bitcoin (BTC)’de para kaybettiklerini açıkladı. Açıklanan verilere göre şirket, 2021’in sonunda lider altcoin Ethereum’dan 425,6 milyon yuan kazandı.

Meitu, Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapıyor

Blockchain ve kripto para birimleri konusunda yazan Çinli gazeteci Colin Wu, Çinli bir medya kuruluşundan dev şirket Meitu’nun Ethereum’da büyük karlar elde ettiğini ve Bitcoin’de para kaybettiğini söyleyen bir makale paylaştı. Geçen yılın mart ayında, bir fintech devi olan Çinli halka açık şirket Meitu, Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını ve 22,1 milyon dolar değerinde BTC ve 17,9 milyon dolar değerinde lider altcoin ETH’yi satın aldığını duyurdu.

Meitu, a Chinese listed company, disclosed its 2021 financial report: As of December 31, 2021, the value of the purchased Bitcoin was depreciated by RMB 28.5 million, and the purchased ether was increased by approximately RMB 425.6 million.https://t.co/SC5KO993Ry

— Wu Blockchain (@WuBlockchain) March 30, 2022

Bitcoin (BTC)’den zarar eden Meitu, 456 milyon müşteriden oluşan bir kullanıcı tabanına sahip popüler bir fotoğraf uygulamasının üreticisi olarak biliniyor. Kriptoks.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere ilk kripto yasağının uygulandığı Eylül 2017’den bu yana ülkede hâkim olan kripto karşıtı ortam göz önüne alındığında, Meitu, Çin’de kripto para birimlerine yatırım yapmayı seçen ilk halka açık şirket oldu.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.