Bitcoin’de Tarihin En Büyük 2. Satış Oranı! Bu İyi mi Kötü Mü?

Bitcoin’de Tarihin En Büyük 2. Satış Oranı! Bu İyi mi Kötü Mü?

Bitcoin bireysel satın alma oranları son zamanlarda yükseliyor. Bu metrikler, bireysel Bitcoin yatırımcılarının ne kadar satın aldığını ve bu coin’leri hangi fiyatlarla satın aldıklarını gösterir. Şimdi, bu metrik, 2017/2018’de, o noktada boğa piyasasının zirvesinde, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Peki, mevcut durumda nasıl bir oran sergiliyor?

Bireysel Bitcoin yatırımcıları yükseliyor

Mevcut durumdaki oran, 4-5 yıl önceki orana yaklaştığından ve bireysel yatırımcılar alımları hızlandırdığından, bunun en büyük kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderen başka bir boğa rallisi ile ilişkili olup olmayacağı konusu tartışılıyor. Twitter’da yayınlanan bir grafikte piyasa analisti Will Clemente, bireysel yatırımcıların şu anda kripto para birimini tarihteki en yüksek ikinci oranda satın aldıklarını gösterdi. Clemente, bireysel yatırımcıların holdinglerindeki çoğu ani yükselişin genellikle makro üstlerinkiyle çakıştığını kaydetti.

Bununla birlikte, bu yatırımcıların satın almalarında daha stratejik bir yaklaşım benimsediği zamanlar da olmuştur. Buna gelince, analist bunun bir aykırı değer olduğunu açıklıyor. Bunun en önemli yanı, buna karşılık fiyatın nereye gidebileceğine dair net bir göstergenin olmaması. Uzmanlara göre bu, sadece başka bir zirveden önce gelebilecek bir yükseliş sinyali olmakla kalmaz, aynı zamanda başka bir dibe yol açabilir. Clemente, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

 Ya mahvolduk ya da bireysel yatırımcılar, Bitcoin’i bir tasarruf hesabı olarak kullanmayı ve fiat sisteminden çıkmayı seçti. İçimdeki iyimser, ikincisinin olmasını umuyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.