Bitcoin’de Olağandışı Balina Aktivitesi! Neler Bekleniyor?

Bitcoin’de Olağandışı Balina Aktivitesi! Neler Bekleniyor?

Yeni veriler, Bitcoin (BTC)’de dip alımlarının balinalar arasında tüm hızıyla devam ettiğini gösteriyor. Ancak analistler kısa vadeli görünüm konusunda temkinli olmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC)’de ‘olağandışı balina etkinliği’ var!

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, hafta sonu oynaklığından en iyi şekilde yararlandı. Çünkü BTC bir haftadan uzun bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı. TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta 21.868 dolara ulaşan lider kripto para birimini gösteriyor. Öte yandan, haftalık kapanıştan sadece birkaç saat sonra, 21.500 doların altında bir geri dönüş gerçekleşti. Bitcoin hala Mayıs’tan bu yana ilk ‘yeşil’ haftalık mumunu mühürlemek için sıraya girdi.

Etkinlik, düşük likiditeli hafta sonu trade’i sırasında hem yukarı hem de aşağı oynak koşulların geri dönebileceğine dair uyarıları takip etti. Yine de on-chain veriler, yükselişten önce Bitcoin’in en büyük hacimli yatırımcı grubu tarafından satın alındığına işaret ediyor. Popüler analitik kaynağı Game of Trades, şu paylaşımı yaptı:

Bitcoin’de olağandışı balina aktivitesi var. 1k-10k BTC dengesine sahip kuruluşlar tarafından tutulan arz, talepte büyük bir artış gördü. Trend onaylanacak mı görelim.

Ayrıca, on-chain analitik firması Glassnode’dan eşlik eden bir grafik yer alıyor. Grafik, BTC’nin bu ay 17.600 dolara düştüğü zamanlara göre belirgin bir şekilde arttığını gösteriyor. Bu arada balinalar BTC’yi 20.000 doların altında hevesle satın aldı. Aynı zamanda bu süreçte yeni destek kümeleri oluşturdu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.