Bitcoin’de Kritik Anlar: Analistler, Korkutan Seviyeleri Sıraladı!

Bitcoin’de Kritik Anlar: Analistler, Korkutan Seviyeleri Sıraladı!

En son zirvesinden %20 düşüşle, S&P 500 şimdi Bitcoin ve altcoin’ler için bir uyarı işareti olarak ayı piyasası bölgesi tanımını karşılıyor.

Bitcoin fiyatı, hisse senedi performansını yansıtıyor

TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının hafta sonu 28.700 doların altına düştüğünü ve ardından yaklaşık 500 dolar eklediğini gösterdi. Bir önceki günün 30.700 dolar en yüksek seviyesinden %4.7 düşüşle, ABD hisse senedi endekslerinin haftanın son işlem gününü dalgalı bir şekilde gördükten sonra, yazı yazılırken sıkı bir aralıkta görünüyordu. Başlangıçta açılışta düştükten sonra tersine dönmeyi başaran S&P 500, geçen yılın en yüksek seviyelerinin %20 altında işlem görerek ayı piyasası eğilimlerini doğruladı.

Analistler bu seviyeleri sıralıyor

Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, çeşitli kaynaklar Bitcoin’in geçen haftaki kapitülasyon olayına benzer şekilde bir kez daha düşmesi için çağrıda bulunmuştu. Örneğin, Twitter analisti PlanC, dış kaymaların Bitcoin’i mevcut seviyelerden önemli ölçüde aşağı çekebileceğini savunuyor:

Kripto piyasası bir balonun içinde olsaydı, Bitcoin tabanının 25 bin ila 27.5 bin dolar olduğunu söylerdim, ancak makro faktörlerin bizi 22-24 bin dolara çekmesi için makul bir olasılık var. Önemli siyah kuğu, 15-20k bir olasılık haline geliyor.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.