Bitcoin’de Geri Sayım Başladı: “Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor”

Bitcoin’de Geri Sayım Başladı: “Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor”

Fed’in faiz oranları konusundaki kararı Çarşamba günü verilecek ve Bitcoin (BTC) yatırımcıları dahil herkes bunun hakkında konuşuyor.

Uzun zamandır beklenen Fed hamlesi bu hafta gelecek

Kriptoks.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC), piyasalar jeopolitik ve makro ekonomik ipuçlarına hazırlanırken volatiliteyi 13 Mart’ta haftalık kapanışa yükseltti. TradingView’den gelen veriler, Pazar günü yine 38.000 dolarlık desteği test etmeye yaklaşırken BTC’yi izledi. Kripto analisti William Suberg’e göre BTC, Wall Street’te haftayı sakin bir şekilde bitirmişti, hafta sonu hem kripto içinde hem de dışındaki durum sürpriz olmadan devam ederken, benzer şekilde sakin olduğunu kanıtladı.

Şimdi, dikkatler Pazar günkü kapanışın ötesinde, özellikle ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarına ilişkin yaklaşan kararına odaklandı. Analist, 16 Mart’a kadar, varsayılan faiz artırımının boyutunun, riskli varlıklar için büyüklüğüne bağlı olarak geçici oynaklık ve hatta daha uzun süreli bir eğilim değişikliği sağlayabileceğini belirtiyor.

Rusya ve Ukrayna arasındaki durum da benzer şekilde, müzakereciler arasında uzlaşmanın er ya da geç gerçekleşebileceğine dair zayıf işaretler arasında, ana odak noktası olmaya devam ediyor.

“Bitcoin (BTC)’nin davranışı boyanın kurumasını izlemeye benziyor”

Material Indicator’ün izlenen kaynaklarına göre, Bitcoin grafiği, Fed’in kararından önce 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalama (WMA) arasındaki spot fiyatı gösterdi. O gün Twitter takipçilerine “BTC fiyatı 50 ve 100 WMA arasında değişmeye devam ediyor” şeklinde özet bilgi geçti ve şu değerlendirmeyi yaptı:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.