Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir İlk: Neler Beklemelisiniz?

Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir İlk: Neler Beklemelisiniz?

Kriptoks.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haftanın başlarında lider kripto Bitcoin (BTC), 45.000 doların üzerinde kısa bir hamle yaptı. Ancak, Federal Rezerv Perşembe günü enflasyon rakamlarını açıkladığından beri yatay hareket ediyor.

Bitcoin borsa arzı son üç yılın en düşük seviyesine ulaştı

Bitcoin, haftalık zirvelerinden %7’nin üzerinde düzeltme yaptı ve şu anda 801 milyar dolarlık piyasa değeri ile 42.268 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte uzmanlara göre, en büyük olumlu göstergelerden biri, Bitcoin borsa arzının Aralık 2018’den bu yana üç yılın en düşük seviyesine ulaşması. On-chain veri sağlayıcısı Santiment şu verileri paylaştı:

Bir başka dramatik düşüş serisiyle birlikte, Bitcoin’in borsalardaki arzı, Aralık 2018’den bu yana görülen en düşük yüzde olan sadece %10,87’ye geriledi. Genellikle, borsalardan çıkan bu devam eden kripro para eğilimi, büyük satış riskini sınırlar.

BTC kalabalık duygusuna bir bakış

Bitcoin geçen hafta boyunca biraz oynaktı. Bununla birlikte, veri sağlayıcı Santiment, olumlu havanın, fiyatın daha sonra düşmesine neden olan FOMO benzeri bir olaya yol açtığını bildirdi ve devamında şunları ekledi:

Bitcoin’in kalabalık hissiyatı bu hafta olumlu kaldı ve bu muhtemelen onun ve altcoin’lerin haftayı bitirmek için gördüğü düşüşe katkıda bulunuyor. Önümüzdeki haftaya doğru sıçramaların olacağının bir işareti olarak biraz kalabalık FUD arıyor olacağız.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.