Bitcoin’de 3 Günlük Death Cross! Yeni Dalga Mı Geliyor?

Bitcoin’de 3 Günlük Death Cross! Yeni Dalga Mı Geliyor?

Bitcoin (BTC), geçen hafta Terra ekosisteminin çöküşüyle ​​birlikte acımasız bir çöküşe tanık oldu. O zamandan beri, 30.000 dolar civarında dalgalanıyor ve yeni bir dalgayı tetikleyebilecek death cross teması gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) 3 günlük death cross’a geldi, daha fazla düşüş gelebilir mi?

Teknik çizelgelerdeki önemli bir kırmızı işaret, Bitcoin’in 3 günlük bir kırmızı çizelgeyi geçmesidir. Bu son iki kez gerçekleştiğinde, BTC fiyatı şaşırtıcı bir şekilde %50 oranında düzeltildi. Bitcoin bu performansı tekrarlarsa, sırada 15 bin dolar olabilir. Popüler kripto analisti Lark Davis şöyle yazıyor:

Bitcoin 3 günlük death cross hakkında ilginç gözlem. Son iki kez, dibe, death cross’dan 6 gün ve 10 gün sonra ulaşıldı. Bu sefer geçmeden bir gün önce alçak seviyeye ulaştık mı? Yoksa bir kaza daha mı? Gecikme indikaötrü, geçmiş performans geleceği göstermez.

Son piyasa düzeltmesinin ortasında, borsalarda büyük bir BTC girişi var. On-chain veri sağlayıcı Glassnode’un açıkladığı gibi:

Borsalara Gönderilen Bitcoin Adreslerinin Sayısı (7d MA), 4 yılın en yüksek seviyesi olan 7.918.940’a ulaştı, 13 Mayıs 2021’de önceki 4 yılın en yüksek seviyesi olan 7.903.512 ile gözlendi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.