Bitcoin’de 3 Günlük Death Cross! Analist Bunları Bekliyor 

Bitcoin’de 3 Günlük Death Cross! Analist Bunları Bekliyor 

ABD piyasalarında akan kanın ardından Bitcoin, kripto para birimleri ve diğer finansal varlık piyasaları Cuma günü ağır bir düşüş yaşadı. Analistler, BTC’nin 3 günlük bir ölüm haçı (death cross) oluşturup oluşturmayacağını görmek için son birkaç aydır dikkatle izliyorlar.

Ufukta başka bir Bitcoin ölüm haçı mı var?

Crypto Crew Üniversitesi’nden ünlü YouTuber olan Steve, 3 günlük bir ölüm haçının oluşumu hakkında derinlemesine bir analiz yapıyor. Steve, tüm bunların Ocak ayının başlarında gerçekleşmeye başladığını ve BTC kaldıraç oranının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor. Ayrıca analist, yatırımcıların kripto piyasasında daha fazla risk aldığını ifade ediyor.

“3 günlük ölüm haçını gördüğünüzde boğalar için hoş bir manzara değil” diyen analist, şu açıklamayı yapıyor:

Yine de, ölüm haçı tam olarak dün Bitcoin’in fiyat grafiklerinde ortaya çıkan şey. Bu, tüm teknik analistlerin aklında ilk sıradadır.

Son zamanlarda, Bitcoin’in 50 günlük ortalaması 200 günlük hareketli ortalamasının altına düştü ve ölüm çapraz sinyalini tetikledi ve bazı yatırımcılar için endişe nedeni oldu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.