Bitcoin Çökerken Balinalar Bu Altcoin’lere Sığındı!

Bitcoin Çökerken Balinalar Bu Altcoin’lere Sığındı!

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 5’lik bir düşüş ile 38.488 dolara geriledi. Bu sırada elindeki coin miktarı ile en zenginlerden olan balinalar, çeşitli altcoin’lerden satın almaya devam etti. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin düşerken balinalar boş durmuyor

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün 40.668 doların üzerine çıkmayı başarmış olan BTC, dün akşam saatlerinde yeniden gerilemeye başladı. Kripto para birimi 37.963 dolara kadar düşüş yaşadı, yazım sırasında ise 38.488 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada Ethereum balinaları boş durmuyor ve portföylerine çeşitli altcoin’ler eklemeye devam ediyor. Verilere göre balinalar, geçtiğimiz 24 saat içerisinde en çok stablecoin’lere sığınmış durumda.

Balinaların hareketlerini analiz ederek liste olarak yayınlayan Whale Stats’in verilerine göre balinaların odağında stablecoin’ler yer alıyor. En büyük 100 Ethereum balinası, geçtiğimiz 24 saat içerisinde 1.9 milyon dolarlık USD Coin (USDC), 599 bin dolarlık Tether (USDT) satın aldı. Öte yandan 1.4 milyon dolarlık ETH satın alındı. Yatırımcıların son 24 saatte en çok satın aldığı coin’leri aşağıdaki listede sırasıyla görebilirsiniz:

USD Coin (USDC)Ethereum (ETH)Tether (USDT)stETHThe Sandbox (SAND)Decentraland (MANA)ApeCoin (APE)Shiba Inu (SHIB)Frax Share (FXS)

En çok işlem gören küçük altcoin’ler ve NFT’ler

Balinalar cüzdanlarına en çok yukarıdaki altcoin’leri atsa da, piyasa değeri açısından küçük kripto paralar da dikkat çekiyor. Verilere göre, geçtiğimiz 7 gün boyunca balinaların en çok al-sat yaptığı küçük altcoin’ler aşağıdaki şekilde:

APY Governance Token (APY)XIDR (XIDR)ROOBEE (ROOBEE)Pillar (PLR)PAR Stablecoin (PAR)Z.com USD (ZUSD)1World (1WO)Phoenix Token (PHX)Octo.fi (OCTO)DOS Network Token (DOS)

En çok işlem gören NFT’ler, yani non fungible tokenlar arasında ise “Nintendo”, “BBRC”, “VS”, “MuraFlower” ve “pssssd” yer alıyor. Ancak Whale Stats, bunların dördünün birçok adrese gereğinden fazla gönderildiği, yani spam olduğu; VS NFT’sinin ise sahte Victoria’s Secret tokenı olduğu konusunda uyarıyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.