Bitcoin Coinbase PR Boşluğu Sıfıra Yaklaşıyor! Bu Ne Demek?

Bitcoin Coinbase PR Boşluğu Sıfıra Yaklaşıyor! Bu Ne Demek?

On-chain verileri, Bitcoin prim açığının son zamanlarda iyileştiğini gösteriyor. PR boşluğu şu anda 0 sıfıra doğru nötr bölgeye yaklaştı. Bu da satış baskısının kuruyor olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Coinbase premium gap sıfıra yakın ama hala olumsuz

CryptoQuant’ın yakın tarihli analizlerinde belirttiği gibi, ABD’li yatırımcılardan gelen satış baskısı son günlerde azalıyor. “Coinbase Premium Gap”, kripto borsaları Coinbase (USD çifti) ve Binance (USDT çifti) üzerinde listelenen Bitcoin fiyatlarındaki farkı ölçen bir indikatördür. Quant, ABD’li yatırımcıların, özellikle yüksek net varlık ve kurumlar olmak üzere Coinbase platformunu kullandıklarının bilindiğini belirtiyor.

Bu metriğin değeri pozitif olduğunda, şu anda Coinbase’deki fiyatın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Böyle bir eğilim, son zamanlarda ABD’li yatırımcılardan alım yapıldığını gösteriyor. Diğer yandan, negatif bir prim farkı, fiyat Binance’den daha düşük olduğu için kripto borsasında bir miktar satış olduğu anlamına gelir. Şimdi, 2022 yılı boyunca Bitcoin Coinbase prim açığındaki şu ana kadarki eğilimi gösteren bir grafik:

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin Coinbase prim açığı son birkaç ayda negatif oldu. LUNA çöküşü sırasında, 131 dolarlık oldukça kırmızı bir değere ulaştı. Bu da o zamanlar ABD’li yatırımcılardan bazı yoğun satışlar olduğu anlamına geliyor.

Takip eden konsolidasyon döneminde ve en son çöküş sırasında, göstergenin değeri eksi 20 dolar civarında yatay hareket etti. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde eğilim değişmiş gibi görünüyor. Aynı zamanda prim açığı şu anda bir miktar yukarı hareket gözlemliyor. İndikatör hala negatif bir değere sahip olsa da, Coinbase ve Binance arasındaki fark sadece -5 dolar olduğu için şimdi sıfıra oldukça yakın. Bu durum, ABD’li yatırımcılardan gelen satış baskısının son zamanlarda azalmakta olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, Bitcoin fiyatı için yükseliş olabileceğini kanıtlayabilecek bir işaret.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.