Bitcoin Çakıldı! Dev Tahminci: Bu Seviye Kırılırsa Katliam Olur!

Bitcoin Çakıldı! Dev Tahminci: Bu Seviye Kırılırsa Katliam Olur!

Bitcoin şu anda 22.000 dolar civarında işlem görürken, Ethereum 1.200 doların biraz üzerinde. Her iki token de son 24 saat içinde ağır bir şekilde teslim oldu. Muhtemelen daha fazla zayıflıkla karşı karşıya. ABD Merkez Bankası’nın (FED) bu hafta faiz artırımına ilişkin endişeler, artan enflasyon ve opsiyon piyasasındaki potansiyel kaos, son kripto bozgununu tetikledi. Bu sırada ünlü bir isim, kripto piyasasının mevcut durumu hakkında yorumlarını açıkladı. İşte detaylar…

BitMex kurucusu, Bitcoin ve ETH için beklentilerini aktardı

BitMex’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un belirli bir seviyenin altına düşmesi durumunda ciddi kayıplara hazırlanabileceğini söyledi. Hayes, Bitcoin için 20.000 doların altına bir düşüş görüyor ve spot satışta yükseliş yaşanacağını söylüyor. 1.000 doların altına düşerse, Ethereum için benzer bir senaryonun oynandığını görüyor. Hayes, açık pozisyonların ve opsiyon piyasasındaki pozisyonun tahminini yönlendirdiğini söylüyor.

Bir Twitter dizisinde Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un seviyeleri aşması durumunda, kişilerin pozisyonlarını korumak için daha fazla teminat vermek zorunda kalması nedeniyle spot piyasalarda “büyük satış baskısı” oluşturacağını söyledi. Ancak pozisyonlarını başarılı bir şekilde kapatamayacak olanlar satmak zorunda kalacak ve iki token üzerinde daha fazla satış baskısı yaratacak. Hayes, seviyelerin altına düşmenin piyasada eşi görülmemiş miktarda satışa neden olabileceği konusunda uyardı. Hayes, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Grafiklere gelince, ‘Lord Satoshi’ dua kitabınızı çıkarsanız ve efendinizin kripto piyasalarının ruhuna nezaket göstereceğini umarsanız iyi olur. Çünkü bu seviyeler bozulursa, bilgisayarınızı kapatabilirsiniz, çünkü grafikleriniz bir süre için işe yaramaz.

Tasfiye riskleri ve sert düşüşler: BTC ve altcoin’lerde son durum

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki son keskin düşüşle birlikte, birkaç büyük pozisyon sahibi tasfiye edilme riskiyle karşı karşıya. Bunların en büyüğü, Bitcoin pozisyonunun 522 milyon dolarlık tasfiyesiyle karşı karşıya kalan zor durumdaki Celsius. Michael Saylor’un MicroStrategy’si de benzer bir durumla karşı karşıya, ancak tasfiyesi milyarlarca olabilir. Saylor, böyle bir senaryo için Bitcoin fiyatlarının 3000 dolar civarında olması gerektiğini söylerken, eleştirmenler gerçek fiyatın daha yüksek olabileceğini savunuyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.