Bitcoin Bu Emirle Düştü! İşte 5 Dev İsmin Söyledikleri

Bitcoin Bu Emirle Düştü! İşte 5 Dev İsmin Söyledikleri

Rusya Ukrayna’yı işgal ederken, Bitcoin dibe vurdu. Sonrasında ise Batı’nın cılız yaptırımları nedeniyle hızlı bir şekilde toparlandı. Ancak bugün yaşanan gelişmeler lider kripto’nun yine aşağıya sarkmasına neden oldu. Sam Bankman-Fried, Michael Saylor ve kriptodaki diğer üst düzey seslerin bu konuda söylediklerini Kriptoks.com okuyucuları için derledik.

Savaş ortamında ünlü isimlerin Bitcoin hakkındaki açıklamaları

Rus kuvvetleri Perşembe günü çeşitli yönlerden Ukrayna’ya saldırdı ve günlerdir hazırlanmakta olan geniş çaplı bir işgal başlattı. İşgalle birlikte Bitcoin önderliğinde piyasa çöktü. ABD ve AB’nin zayıf tepkisi sonrası piyasa aynı hızda toparlandı. Ancak dün işin rengi değişti ve Batı Rusya’yı SWIFT sisteminden çıkarma ve askeri yardım dahil olmak üzere oldukça radikal kararlar aldı.

Bugün ise, savaş cephesinde sıcak gelişmeler yaşandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer caydırıcılık güçleri de dahil olmak üzere askeriyeyi yüksek alarm seviyesine geçme emri verdi. Ve bu emirle birlikte Bitcoin yükselişi tersine çevrildi ve lider kripto aşağı kaydı. Öte yandan tarafların Ukrayna ile Belarus arasında görüşme yapacakları haberleri ortamı biraz rahatlattı.

Bitcoin boğası Michael Saylor

Ulus devlet çatışmaları belirsizlik yaratıyor, üretimi kısıtlıyor, para birimini zayıflatıyor, ticareti felce uğratıyor ve krediyi baltalıyor, borç ve öz sermaye yatırımlarını daha riskli hale getiriyor ve hazine varlıklarını saf dijital enerjiye dönüştürmenin yararını vurguluyor. Savaşlar enflasyon yaratır, ticareti felce uğratır ve Bitcoin’i çekici kılar.

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried

BTC burada ne yapıyor olmalı? Bir yandan, dünya daha yaşanmaz olursa, insanların daha az parası olur. Temel olarak, savaş için ödeme yapmak amacıyla BTC, hisse senetleri vb. ile birlikte satılıyor. Öte yandan, bu Doğu Avrupa para birimleri için muhtemelen istikrarı bozuyor. Ve daha genel olarak, Doğu Avrupa finansal sistemleri için. Bu da alternatifler arıyor olabilecekleri anlamına geliyor. Şu anda Ukrayna’da olsaydınız, paranız için nereye güvenirdiniz?

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.