Bitcoin Borsalarında Büyük Kriz: Alımlar Durduruldu!

Bitcoin ve altcoin borsası Coinbase, mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek işe alım sürecindeki duraklamayı uzatacağını açıkladı. Çalkantılı piyasa koşulları, Gemini ve Coinbase gibi birçok merkezi kripto para borsasını işe alım süreçlerinde kesintileri ve değişiklikleri duyurmaya zorluyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

Piyasa koşulları, Bitcoin borsası Coinbase’i zorluyor

Çalkantılı piyasa koşulları, Gemini ve Coinbase gibi merkezi kripto borsalarını işe alım süreçlerinde kesintileri ve değişiklikleri duyurmaya zorluyor. Her iki borsa da, işe alım süreçlerinde değişiklik yapma nedeni olarak mevcut kripto kışı ve piyasa koşullarını öne sürerek blog açıklamaları yayınladı. Coinbase’in halkla ilişkiler yöneticisi LJ Brock tarafından kaleme alınan yakın tarihli bir blog gönderisinde, borsa işe alım sürecinde birkaç kritik değişiklik duyurdu. Borsa, mevcut piyasa koşullarını gerekçe göstererek işe alım ara verme süresini uzatacak ve ayrıca “kabul edilen birkaç teklifi” iptal edecek.

Coinbase başlangıçta “öncelikli iş hedeflerine karşı işe alım ihtiyaçlarını” yeniden değerlendirmek için bir strateji olarak iki haftalık bir işe alım duraklaması planlamıştı. Blog ayrıca, borsanın çalışan sayısı büyümesini yavaşlatmak ve mevcut piyasa sıkışıklığına hızla uyum sağlamak için “sıkı” önlemler alması gerektiğini yineledi. Blog yazısında ana fikir, “İş önceliklerimizi, mevcut çalışan sayımızı ve açık rollerimizi değerlendirdikten sonra, bu makro ortamın gerektirdiği sürece işe alımları durdurmaya karar verdik,” ifadeleriyle özetlendi.

Kabul edilen teklifler de iptal ediliyor

Coinbase ayrıca, ek denetim ve dikkat gerektiren büyüme alanlarına yönelik işgücü konsantrasyonunu korumak için bir önlem olarak kabul edilen birkaç teklifi iptal edecek. Blog yazısında yer alan ifadelere göre  “Henüz işe başlamamış kişiler için bazı teklifler de iptal edilecek”. Brock, “Bu, kolay bir şekilde aldığımız bir karar değil, yalnızca en yüksek öncelikli alanlarda büyümemizi sağlamak için gerekli,” diyerek yazısını sonlandırdı.

Mevcut kripto kışı fenomeni, çalışma önceliklerini değiştirmek için birkaç kripto borsasına öncülük ediyor. Bir fiyat düşüşünün ardından uzun süreli sabit ticaret dönemi olarak tanımlanan kripto kışı, genel kripto ticaretinin yavaşladığı ve belirli bir süre boyunca sabit kaldığı kademeli bir erime dönemini tetikleyebilir. Bu sırada New York merkezli kripto borsası Gemini, mevcut pazar krizinde yer alabilmek için kritik borsa ürünlerine odaklanmak amacıyla işgücünün yüzde 10’unu işten çıkarmaya karar vermişti.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.