Bitcoin Beşiktaş-Fenerbahçe Derbisine de Girdi!

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi konuk ettiği ve berabere biten karşılaşmada para atışındaki Bitcoin (BTC) detayı, dikkatlerden kaçmadı. İşte detaylar…

Derbide Bitcoin atıldı

Spor Toto Süper Lig’in 36. Haftasında Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi ağırladığı derbi mücadelesinde hakem Arda Kardeşler para atışını, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’le yaptı. Elbette, fiziksel bir para birimi olmayan BTC’yi yalnızca görsel amaçlar nedeniyle temsil eden bu coin’in neden kullanıldığı belirsiz. Çünkü genellikle bu tarz eşyaların önü ve arkası aynı oluyor.

Spor Toto Süper Lig’in 36. haftasında Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki karşılaşma 1-1’lik beraberlik ile sonuçlandı. Fenerbahçe’nin golünü 6. dakikada Filip Novak atarken, Beşiktaş’ın beraberlik golünü ise Rachid Ghezzal 31. dakikada attı.

BTC fiyatında düşüş sürüyor

Bu sırada, Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’in fiyatı olumlu işaretler göstermiyor. Bitcoin ve Ethereum, son dört gün içinde yüzde 15’ten fazla düştü. Hafta sonu kripto para piyasasından yaklaşık 110 milyar dolar silindi ve hem Bitcoin hem de Ethereum zor durumda kaldı. Bir numaralı kripto para birimi, son dört gün içinde yüzde 15’in üzerinde düşüşle 39.850 dolardan 33.500 dolara düştü.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.