Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar!

Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar!

Kraken borsasının yakın tarihli raporuna göre Bitcoin balinaları Ethereum (ETH) fonlarının bir kısmını satışa çıkardı. Borsa analistlerine göre, bir yandan artan balina sayısı dev cüzdanların Ocak ayında kâr ettiğini gösteriyor. Kriptoks.com olarak raporun öne çıkan başlıklarını aktarıyoruz…

Bitcoin balinaları dip fiyatları değerlendirdi

Kraken’e göre, Ocak ayı boyunca kripto balinaları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) konusunda farklı kurslar seçtiler. Yakın tarihli bir analizde Kraken, balina cüzdanlarını 1.000 BTC veya 10.000 ETH’den fazla tutanlar olarak tanımlıyor ve ardından Bitcoin balinalarının sayısı azalırken, yeni yatırımcıların artırdığını göstermek için verileri araştırıyor:

BTC balinalarının sayısı Ocak 2022’de azalırken, balina adresleri tarafından tutulan BTC miktarı 31 Ocak’a kadar 7.916 milyondan 8.013 milyona yükseldi, bu da bazı balina adreslerinin geçen ayki düşüşten yararlandığını gösterebilir.

Bitcoin, en kötü Ocak aylarından birini geçirdi

Bitcoin, Ocak ayından bu yana yaklaşık %20’nin üzerinde gerilerken Kraken analistleri, Ocak ayının genellikle en büyük kripto para birimi için en kötü ay olduğunu hatırlatıyor:

Ocak 2022’de (%54’te) volatilite bir önceki aya göre biraz mütevazıydı. 2011’den bu yana Ocak, en az dalgalı üçüncü ay oldu.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.