Bitcoin Balinaları Bu Seviyelerde Bekliyor: İşte Sıradaki!

Bitcoin Balinaları Bu Seviyelerde Bekliyor: İşte Sıradaki!

Balinalar Bitcoin’i ‘neredeyse mükemmel’ yükselttiği için Bitcoin fiyatı 21.700 dolara kadar uzandı. Veriler, her şeyin kısa zaman dilimlerinde büyük hacimli alım ve satım bölgeleriyle ilgili olduğunu gösteriyor.

Bitcoin balinaları kısa vadede bu seviyeleri bekliyor

Bitcoin, balina alım seviyeleri BTC fiyat hareketini dikte ettiği için 10 Eylül’de Ağustos direncini devirmeye çalıştı. TradingView’den alınan veriler, BTC fiyatının 21,671 dolarlık birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaştığını gösterdi.

BTC, 9 Eylül’ün başlarında bir short squeeze’den ivme kazandı. Böylece Haziran sonundan bu yana en düşük seviyeleri gördükten sonra %10 civarında yükseldi. Olayları analiz eden on-chain izleme kaynağı Whalemap, balinalar tarafından yapılan satın alma kümelerinin Bitcoin’in bir zemin oluşturmasına etkili bir şekilde izin verdiğini kaydetti.

19.000 dolar daha önce alıcılar için yüksek hacimli bir ilgi alanıydı. Bu nedenle bu, iki ayın en düşük seviyelerine yapılan ziyaret sırasında ihlal edilmedi. Diğer iki önemli balina destek bölgesi 16.000 dolar ve 13.000 dolar seviyelerinde. Whalemap ekibi, “19.000’de balina desteği neredeyse mükemmel şekilde işe yaradı” dedi.

“Balinalara göre şu anda 21.543 dolar en yakın direnç.”

Ekteki grafik, gün içinde Bitcoin fiyatının hareket ettiği 21.000 dolar orta koridorunun önemini gösteriyor. Bölge, balinaların ilgisini çekmenin yanı sıra, Ağustos ortasında direnişe geçmeden önce destek işlevi gördü.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.