Bitcoin Analistleri: Bu Seviyelere Düşmekten Korkuyoruz!

Lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı son haftalarda ciddi bir düşüş yaşadı ve yeni destek seviyelerinin altına çekildi. Analistler, Bitcoin hisse senetlerinden ayrıldığı için varlığın haftayı 29.000 dolar civarında bitirmesini bekliyor.

Bitcoin fiyatı destek seviyelerinin altına düşer mi?

Son kripto piyasası çöküşünde, lider kripto Bitcoin yaklaşık sekiz hafta boyunca kayıplara tanık oldu. Analistler, BTC fiyatının destek seviyelerinin altına düşmesinden korkuyor. Hacim, Bitcoin fiyat eğiliminde önemli bir faktör ve trade hacmi önemli ölçüde düştü.

Bitcoin fiyatı 29.000 dolar ile 30.000 dolar arasında bir bölgede konsolide olurken, ölçümler bir düşüş aşamasının geldiğini gösteriyor. Kripto veri istihbarat platformu Glassnode, NVT Oranındaki bir varyasyon olan NVT sinyalinin paydasında günlük işlem hacminin 90 günlük hareketli ortalamasını kullandığını ortaya koyuyor.

Sinyal, BTC fiyatındaki zirveleri tahmin etmek için kullanılıyor. Sinyal, dört yılın en düşük seviyesi olan 233,9’u kaydetti. Analistlere göre bu, BTC fiyatında düşüş aşamasının bir işareti.

BTC arzının %55’i hala karlı

BTC fiyatının 30.000 doların altına düşmesine rağmen, arzının %55’i hala kârlı. Glassnode’un önde gelen kripto analisti Kripto Mevsimi, 2017’den 2018’e kadar olan BTC fiyat döngülerini karşılaştırıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.