Bitcoin, ABD Meclisinde: Yasa Tasarısı Bunları İçeriyor!

Bitcoin, ABD Meclisinde: Yasa Tasarısı Bunları İçeriyor!

ABD Temsilciler Meclisi’nin bir üyesi, 401 (k) kodlu ve emeklilik planlarının yer aldığı bir maddede Bitcoin (BTC)’e yer verilmesini sağlamak için bir yasa tasarısı sundu. İşte detaylar…

Bitcoin için öne sürülen madde, finansal özgürlüğü destekliyor

20 Mayıs Cuma günü, Cumhuriyetçi Temsilci Byron Donalds Amerikalıların Bitcoin ve diğer birçok finansal varlığı 401(k) emeklilik planlarına dahil etmelerine izin verecek bir yasa tasarısı sundu. Tasarı, Senato’nun 2022 tarihli Mali Özgürlük Yasası’nın meclisteki hali olarak görülüyor. Orijinal yasa tasarısı da aynı dile sahipti ve 5 Mayıs’ta Senatör Tommy Tuberville tarafından sunuldu. Her iki yasa da ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Mart ayında yayınlanan düzenleyici kılavuza yanıt olarak öne sürüldü. Bu kılavuz, yatırım firmalarına 401(k)’de kriptoya izin vermemelerini tavsiye ediyor.

Donalds yaptığı açıklamada, Çalışma Bakanlığı’nın yorumlarını “Washington’da gücü merkezileştirmek için geniş kapsamlı ve kapsamlı bir çaba” olarak nitelendirdi ve kılavuzun “ekonomik özgürlük ve serbest piyasaların kurucu ilkelerini ihlal ettiğini” söyledi. Donalds, tasarısının Temsilciler Meclisi Temsilcileri Warren Davidson, Young Kim, David Schweikert ve Tom Emmer dahil olmak üzere birçok Temsilciler Meclisi üyesinden destek aldığını söyledi. Kripto endüstrisi de Finansal Özgürlük Yasasına desteğini dile getirdi.

Fidelity’nin emeklilik planı etkilenebilir

Finansal Özgürlük Yasası’nın başarısı veya başarısızlığının, zorluklara rağmen bu yılın başlarında 401 (k) emeklilik planlarında Bitcoin sunmayı planladığını açıklayan bir firma olan Fidelity Investments için etkileri var. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere 15 Nisan’da Fidelity, Çalışma Bakanlığı’na 401 (k) konusunda karşı çıkmıştı. Bu sorunlardan bağımsız olarak, Fidelity planlarıyla ilerledi ve 26 Nisan’da Dijital Varlıklar Hesabını duyurdu.

Demokratik hükümet üyeleri bu duyuruya misilleme yaptı. Elizabeth Warren ve Tina Smith, 4 Mayıs’ta Fidelity’e bir mektup yazarak, opsiyondan kaynaklanabilecek “önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp riskleri” konusunda uyarıda bulundu. Diğer büyük yatırım yönetimi firmalarının aktif olarak Bitcoin emeklilik seçenekleri sunmaya çalıştığı belli değil.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.