Bitcoin 2022’de Neler Oluyor? İşte Bilmeniz Gerekenler!

Bitcoin 2022’de Neler Oluyor? İşte Bilmeniz Gerekenler!

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansı, bu yıl birçok etkili ve önemli simaya ev sahipliği yapıyor. Konferansının başlangıcı, kripto yatırımcıları için bir heyecan yarattı ve bu da piyasaya olumlu yansıdı. Şirketler, kripto para işlemlerini ve stacks satışlarını kolaylaştıracak ve maliyetini azaltacak yeni özellikleri açıkladı. Peki konferansta öne çıkan başlıklar nelerdi?

Bitcoin (BTC)’nin devletler ve şehirler çapında benimsenmesi artıyor

Kriptoks.com haberlerinde yer verdiğimiz Bitcoin’in benimsenmesine odaklanmak için Blockstream’den ayrılan Samson Mow, BTC’nin ülkeler çapında benimsenmesini artırmak amacıyla kendi şirketini kurdu. Samson Mow, konferansta Honduras’taki Prospera şehrinin ve Portekiz’in özerk Madeira bölgesinin Bitcoin’i benimsediğini açıkladı.

Samson Mow, El Salvador gibi başka bir ülkelerin de zamanla Bitcoin’i yasal para olarak kabul edeceğini ifade etti ve şu hususlara değindi:

Bence büyük bir ulus devletin yukarıdan aşağıya inip ‘Bitcoin’i kabul edeceğiz’ demesi, El Salvador gibi çok aykırı olacak. Bunun henüz yaygınlaştığını düşünmüyorum. Daha fazla şehir, eyalet düzeyinde kabul göreceğiz. Bunu İsviçre’deki Lugano’da gördük. Bence bu kesinlikle umut verici. Madeira da benzer.

Bitcoin, daha az maliyetli bir ödeme ağı olabilir mi?

Kripto piyasası için son derece önemli bir isim haline gelen El Salvador Başkanı Nayib Bukele ülkesindeki iç çatışmalardan kaynaklı sorunlardan dolayı Bitcoin 2022 konferansına katılamadı. Jack Mallers’ın açılış konuşmasında, eski ödeme ağlarının tarihine değindi ve uzun süredir ödeme ağlarının altyapısında herhangi bir yenilik olmadığını savundu. Jack Mallers, şunları söyledi:

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.