Bitcoin 20 Bin Doların Altına Düşerse Ne Olur?

Düşüş hissi finans piyasalarını sararken, uzmanlar Bitcoin fiyatının 20.000 doların altına düşüp düşmeyeceğini ve düşerse ne olabileceğini tartıyor.

Bazı uzmanlar Bitcoin’in daha da düşeceğine inanıyor

Bitcoin, şu anda ATH fiyatı 69.000 dolardan büyük bir düşüşle neredeyse 20.000 dolara yaklaştı. Şu anda tüm gözler 20.000 dolar desteğinde. Bu seviye aynı zamanda Bitcoin’in 2017’deki son boğa koşusunun zirvesi. Önceki ayı piyasalarında Bitcoin, boğa koşusunun zirvesinin işaret ettiği fiyatın altına asla düşmedi. Ancak bu seferki fark, Bitcoin’in bu seviyeyi her zamankinden daha fazla yaklaşmış olmasıdır.

Sam Callahan, Bitcoin için %80’lik düşüşün mümkün olduğunu söyledi

Swan Bitcoin analisti “Sam Callahan”, önceki ayı piyasalarından elde edilen deneyime dayanarak tahminlerini paylaştı. Analist, Bitcoin’in Aralık 2018’de 3.000 doların biraz üzerine düştüğünde olduğu gibi ATH seviyesinden %80’den fazla düşebileceğini söylüyor. Bu, Bitcoin’in bu döngüde 13.800 dolara kadar düşmesi anlamına geliyor. Ancak Callahan, eğer öyleyse o kadar da endişeli değil. Analist şunları söylüyor:

Bitcoin’in yatırımcı tabanının önceki ayı piyasalarına kıyasla çok farklı ve daha karmaşık olduğunu belirtmek önemlidir. Bitcoin 20.000 doların altına düşerse, Bitcoin’in uzun vadeli değer teklifi bozulmadan kaldığı için bu indirimli fiyat seviyelerinde önemli satın alma baskısı göreceğimizi düşünüyorum.

Japon kripto borsası Bitbank için kripto para piyasası analisti olan Yuya Hasegawa bu duyguyu paylaşıyor. Geçen ay Hasegawa, Bitcoin’in bu ayı piyasası sırasında 12.200 dolara kadar düşebileceğini söyledi. Ama şimdi, onun bakış açısı daha iyimser. Hasegawa’ya göre:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.