Bitcoin 100 Bin Dolardan Önce Bu Dipleri Görebilir!

Son on yıldaki piyasa değeri olarak en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), henüz bir bir geçiş sürecinde. Bitcoin hakkında olumlu görüşleri ile bilinen Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, BTC’nin üst üste yaşadığı fiyat kayıplarının ardından görüşlerini açıkladı. İşte detaylar.

Kripto para piyasası makro ekonomik görünüme yanıt veriyor

Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Bu süreç, kripto para yatırımcılarının onaylayabildiği gibi acı verici, ancak BTC’yi yeni zirvelere götürebilir. Son 6 ayda, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan şu anki 30 bin dolar seviyelerine kadar düştü.

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kısa vadede, Bitcoin’in art arda 9 hafta boyunca fiyat kaybı yaşamasıyla yatırımcıların yaşadığı zorluk daha belirgin hale geldi. McGlone, kripto para biriminin ve diğer riskli varlıkların mevcut makro ekonomik görünüme yanıt verdiğine inanıyor. Kripto para piyasası, küresel piyasalardaki en iyi performanslardan bazılarını yaşadı. Gelişmekte olan varlık sınıfındaki ralli, genellikle parabolik boğa koşuları ve ardından çok yıllı ayı piyasaları ile 4 yıllık döngülere karşılık gelir. Sektördeki birçok kişi, kripto para birimlerinin ayı piyasasına veya kripto kışına girdiğine inanıyor.

Bitcoin 100 bin dolara doğru yükselirken, kurumsal talep artabilir

Kayıplar iki faktör tarafından birleştirildi: ABD Federal Rezervi tarafından ekonomik sıkılaştırma önlemlerinin başlaması ve Terra ekosisteminin çöküşü. Bu anlamda McGlone, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin en büyük kazançları kaydettikleri için, şimdi de en büyük kayıplarla yüzleşmesi gerektiğini savundu. Bir varlık bir yönde eğilim gösterdiğinde ve ardından “ortalama” bir fiyata veya dibe döndüğünde, bu sürece “Ortalama Geri Dönme” adı verilir. Kıdemli Emtia Stratejisti, tam bir dip fiyat hesaplamanın “zor” olduğunu söyledi. Bitcoin, Nasdaq 100 ile birlikte hareket ediyor ve her ikisi de yakın zamanda BTC’nin fiyatı 30 bin dolara düştüğünde 100 haftalık hareketli ortalamalarına ulaştı.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.