Bir Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Boşaltmakla Suçlanıyor!

Bir Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Boşaltmakla Suçlanıyor!

Geçtiğimiz birkaç gün içinde kripto topluluğu, Bitcoin borsası MEXC’in büyük miktarda Elemon Token (ELMON) sattığı ve ELMON fiyatının düşmesine neden olduğu haberlerini konuşuyor. Bu iddiaların üzerine MEXC, bir düzeltme mesajı yayımladı. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin borsası MEXC, ELMON’da manipülasyon mu yaptı?

Son günlerde birçok Facebook hesabı, MEXC borsasının kullanıcıların güveninden yararlanarak 1 milyon Elemon Token (ELMON) boşaltarak, fiyatın 1 dolardan 0,45 dolara kadar düşmesine neden olduğunu iddia ediyor.

Keskin düşüş, sadece birkaç gün içinde toplam 1 milyon ELMON satan bir adresten geldi. Uzmanlara göre, bu düşüş projeden kaynaklanmadı, çünkü birçok kişi bunun iyi bir platform olduğunu düşünüyor. Bazı kişiler projeyle iletişime geçerek bu cüzdan adresini sordu. Geliştirme ekibi, Elemon projesinin bu adresin sahibi olmadığına inanıyor.

Açıkça adlandırılmamış olsa da, bu cüzdanın sahibinin, 25 milyon USD’den fazla değere sahip 200’e yakın varlık türünden oluşan bir portföyü olan bu cüzdanın sahibi olduğuna dair birçok şüphe ortaya çıktı. Daha fazla araştırmadan sonra, birçok kişi bu adresin listelenen bir borsa Elemon’a ait olduğuna ve borsa bu adresin kullanıcılarına ait olduğunu onayladığı için adın MEXC’den başkası olmadığına inanıyor. Oradan şu sonuca varıyorlar:

Kullanıcılar trade etmek için ELMON yatırıyor ve borsa projeyi sabote etmek için token’leri boşaltıyor.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.