Bir Balina, Onmilyonluk Bitcoin’leri Coinbase Yığdı! Neler Olabilir?

Bir Balina, Onmilyonluk Bitcoin’leri Coinbase Yığdı! Neler Olabilir?

Bitcoin, 20 Ocak’ta vites yükseltti ve son altı günün hacim rekorunu kırıyor. Lider kripto para birimi, yaklaşık 48 saatin ardından bir sefer daha 43.000 doların üzerine ulaştı. Benzer hareketler, altcoin piyasasının çoğunluğunda gözlemleniyor. Balina dedektifleri tarafından raporlanan son işlemlerde, olası bir satış için 20 milyon dolarlık Bitcoin’in Coinbase borsasına transfer edildiği bildirildi. Uzmanlar birkaç senaryoyu ortaya koyuyor.

Onmilyonluk Bitcoin Coinbase’te aktarıldı

20,5 milyon dolar değerinde Bitcoin tutan anonim bir balina, cüzdanının büyük kısmını Coinbase borsasına transfer etti. İşlemler “38r1YP8hPME9hX4pG58QWoHLya6GsmPpNh” isimli adresten gerçekleşti. Cüzdanlardan borsalara kripto transferleri genellikle düşüş sinyali olarak yorumlanır. Çoğu yüksek sermayeli trader, fonlarını donanım cüzdanında tutar, çünkü soğuk cüzdanlar kripto para borsalarından daha iyi güvenlik sunar. Donanım cüzdanları, yatırımcıların özel anahtarlarını çevrimdışı olarak saklar ve kripto paraları çevrimiçi saldırılara karşı korur. Uzmanlara göre balina iki nedenden bu transferleri gerçekleştiriyor.

Transfer ne anlama geliyor?

Balinalar bir borsaya Bitcoin aktardığında, bu genellikle likidite aradıkları anlamına gelir. Bir borsada büyük miktarda kripto para tutmanın güvenlik riskleri, donanım cüzdanında tutmaktan daha yüksek olduğundan, yatırımcının kripto paralarını Coinbase’de tutmayı planlaması pek olası değil. Bitcoin balinasının ya Bitcoin satmayı ya da diğer altcoinlerle takas etmeyi planladığı düşünülüyor. Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, bugün, en büyük 4.Ethereum balinası yüklü miktarlarda LINK, MATIC ve FTT satın aldı. Balina dedektifi WhaleStats’a göre devasa cüzdanlar piyasa düzeltmelerinden kaçınmak için pozisyonlarını Ethereum’a taşıyor.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.