Binance’den Önemli Türkiye Kararı: Yasal İşlem Başlattı!

Binance’den Önemli Türkiye Kararı: Yasal İşlem Başlattı!

Binance’in Türkiye kolu Binance TR, bölgedeki yatırımcıları, sahte Binance reklam panoları ile devam eden bir dolandırıcılık girişimi konusunda uyardı. İşte detaylar…

Binance, Türkiye’deki kullanıcıları dolandırıcılara karşı uyardı

Türkiye, Binance’in birincil platformuna gelen toplam trafiğin yüzde 7’sinden fazlasını oluşturan çok sayıda kripto yatırımcısına ev sahipliği yapıyor. Binance’in ülkedeki popülaritesinden yararlanmaya çalışan Türkiye’deki dolandırıcıların, Binance temalı sahte fırsatların reklamını yapmak için çok sayıda reklam panosu kiraladığı tespit edildi.

Binance Türkiye tarafından yayınlanan son uyarıda, reklam panosunda Changpeng Zhao tarafından kurulan orijinal Binance’le hiçbir bağlantısı olmayan “Binance Tourist Exchange (Binance Turist borsası)” reklamı gösteriliyor. Reklam ayrıca, arandığında potansiyel kurbanları dolandırıcılara bağlayabilen telefon numaralarını da içeriyor.  Binance TR’nin yayınladığı uyarı tweet’i ise aşağıdaki şekilde:

Borsa, gerekli yasal işlemleri yapacak

Borsa, saldırıya geçme ve “dolandırıcılık faaliyetlerine açıkça karışan” kişilere karşı gerekli yasal işlemleri yapma niyetini ortaya koydu. Sahte iletişim numaralarıyla iletişime geçen yatırımcılar genellikle Binance’i temsil ettiğini iddia eden dolandırıcılar tarafından karşılaşıyor. Nihai hedefi kripto para çalmak olan dolandırıcıların, yatırımcıları yeni hesaplar oluşturmaya veya mevcut “seed” kelimelerini paylaşmaya yönlendirdiği tespit edildi.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.