Binance’de 6 Bin Bitcoin’lik İşlem! Neler Bekleniyor?

Binance’de 6 Bin Bitcoin’lik İşlem! Neler Bekleniyor?

Günün on-chain verileri, tek bir işlemde Binance’den 120 milyon dolar değerinde 6.000 Bitcoin ayrıldığını gösterdi.

Devasa Bitcoin transferi ne anlama geliyor

Piyasa, mevcut kripto kışının ortasında Bitcoin fiyatı üzerinde etkisi olacak sinyalleri mumla arıyor. Bununla birlikte, Bitcoin balinalarının sermayelerini yönetme şekli, izlenen önemli indikatörlerden biridir. CryptoQuant topluluk yöneticisi JA Maartun tarafından sağlanan veriler yakın tarihli veriler, on-chain verilerin, bir Bitcoin balinasının tek bir işlemde kripto para borsası Binance’den 117,6 milyon dolar değerinde Bitcoin transfer ettiğini gösteriyor. Balina yaklaşık 6.003.59 BTC’yi hareket ettirdi.

Balina neden böyle bir işlem yapmayı tercih etti?

Kripto para birimleri anonim olduğundan, söz konusu Bitcoin adresinin kime ait olduğunu belirlemek neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, balinanın, piyasa çöküşü sırasında Bitcoin’i daha güvenli bir soğuk cüzdana yerleştirdiğini varsayabiliriz. Ayrıca, yatırımcının hemen satmak için bir planının olmadığı da anlaşılıyor.

Diğer yandan, güvenlik endişelerine ek olarak, bazı balinalar, likiditeyi korumak için genellikle birçok kripto para borsasında varlıklarını çeşitlendirir. Bazı uzmanlar, balinaların alım ve satım alışkanlıklarını gözlemlemenin, bir varlığın fiyat eğiliminin güvenilir bir göstergesi olabileceğine inanıyor. Özellikle, bu tür önemli işlemlerin Bitcoin fiyatını son derece değişken hale getirme geçmişi vardır.

Balinalar piyasayı manipüle ediyor

Balinalar, Bitcoin’i merkezileştirme ve fiyatlandırmayı manipüle etme kapasiteleri nedeniyle eleştirilerin merkezindeler. Ek olarak, Bitcoin’in servet eşitsizliği, kripto para birimi şüphecilerinden eleştiri aldı. İlginç bir şekilde, kripto para piyasasının devam eden çöküşüyle ​​birlikte, yatırımcıların çoğu, potansiyel bir ralli beklentisiyle “HODL” yapmaya devam ediyor. 1 Eylül’de yayınlanan bir araştırma, Bitcoin yatırımcılarının %62’sinin bir yıldan fazla süredir satmadığını gösterdi.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.