Binance CEO’sundan Önemli Bitcoin, ETH ve Piyasa Yorumları!

Binance CEO’sundan Önemli Bitcoin, ETH ve Piyasa Yorumları!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Ethereum’un (ETH) proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişinin doğru yönde ilerleme olduğunu söyledi. Ancak bunun “hayat değiştiren bir şey” olmadığını söyledi. İşte detaylar…

Zhao, ETH ve merge güncellemesini yorumladı

Zhao, yeni bir Crypto Banter röportajında, Ethereum’un devrim niteliğindeki değişikliğinin işlem maliyetlerini düşürmesi ve sharding yoluyla ölçeklenebilirliğini artırması olacağını söyledi. Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bence [Ethereum’un PoS’a geçişi] çok önemli. Ama bunun köklü bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum. Zaten PoS olan başka Blockchain’ler de var. Staking yapan, deflasyonist olan başka Blockchain’ler de var… Bunların hepsinin önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak bu, dünyayı sallayan bir şey gibi değil. Ama kesinlikle doğru yönde ilerliyor. Ücretler düştüğünde, sharding devreye girdiğinde çığır açıcı olacağını düşünüyorum. Bu çözülmesi çok daha zor bir problem.

PoW hakkında yanlış anlaşılmalar var

Sharding, yükü dağıtmak ve Blockchain ölçeklenebilirliğini artırmak için Ethereum altyapısını shard adı verilen daha küçük parçalara ayırma işlemidir. Binance CEO’su ayrıca Bitcoin’in (BTC) şu anda kullandığı proof of work (PoW) konsensüs mekanizmaları hakkında yorum yapıyor. Zhao’ya göre, PoW modellerini çevreleyen birçok “yanlış bilgi” var. Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

PoW’nin iyi olduğunu düşünüyorum. Bence tüm bu ‘Bitcoin enerji açısından verimli değil’, ‘çok fazla enerji kullanıyor’ eleştirileri tamamen yanlış bilgi ve yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Bunun nedeni, Bitcoin’in kullandığı enerji miktarını ölçebilmemizdir. Ancak, bankaların kullandığı enerji miktarını, şehir merkezlerindeki trilyon dolarlık bir varlığı yönetmek için binaları ölçmeye çalışırsanız, ‘bundan daha verimli bir yol yok’ diyecekler. Bankalar sadece elektriğe çok daha fazla enerji harcıyor. Varlıklarını yönetmek için kullandıkları masraf, Bitcoin’inkinden çok daha yüksek.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.