Binance CEO’sundan Kritik Uyarı: Buna Girmeyin!

Kripto para ve bankacılık sektöründeki dolandırıcılıklara karşı bir uyarı da Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. CZ, kullanıcıları avlamak için kullanılan sahte SMS’leri ve oltama saldırılarının ciddiyetini vurgulamak için Twitter’ı kullandı. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Changpeng Zhao sahte linkler konusunda uyarıyor

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, borsa kullanıcılarının telefonlarına ve e-posta adreslerine çok sayıda sahte link ve SMS atıldığını belirtti. CZ, gün içindeki paylaşımında kullanıcı uyarmak için şunları söyledi:

Para çekme işlemlerini iptal etmek için bir bağlantı içeren SMS yoluyla büyük bir Kimlik Avı dolandırıcılığı var. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi kimlik bilgilerinizi toplamak için bir kimlik avı web sitesine yönlendirir. SMS’ten gelen bağlantılara ASLA tıklamayın! Her zaman bir yer imi aracılığıyla https://Binance.com’a gidin. Güvende kalın.

Dolandırıcılar Binance kullanıcılarını avlıyor

Cuma günü Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Changpeng Zhao, Binance kullanıcılarını hedef alan bir kimlik avı dolandırıcılığı girişimi konusunda uyardı. Dolandırıcılar bu oltalama saldırısında, kullanıcıların cep telefonuna bilinmeyen bir IP’den para çekme talebinde bulunulduğunu ve bunu iptal etmek için SMS’teki linke tıklamalarını bildiren bir mesaj yolluyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere, söz konusu linke tıklayan Binance kullanıcıları, bir sonraki aşamada kimlik bilgilerinin ele geçirileceği bir siteye yönlendiriliyor. Binance CEO’su ayrıca, kullanıcıların web sitesini her zaman yer imi aracılığıyla ziyaret etmelerini veya sitenin URL’sini kendileri yazmalarını tavsiye etti. Öte yandan Zhao, kullanıcılarının hiçbir zaman şaibeli bağlantılara tıklamaması gerektiği konusunda da uyarıda bulundu.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.