Binance CEO’sundan Kritik Bitcoin Yorumu: 1 Hafta Sürer!

Binance CEO’sundan Kritik Bitcoin Yorumu: 1 Hafta Sürer!

Kripto pazarları bir geri dönüş sahnelerken Bitcoin kısa süreliğine 44 bin dolar fiyat seviyesinin üzerine çıktı. Bu fiyat hareketi, Doğu Avrupa’da hisse senedi ve kripto piyasalarını çökerten krizden yaklaşık bir hafta sonra geldi. Bu sırada Binance CEO’su Changpeng Zhao, BTC’ye yönelik yorumlarda bulundu. Kriptoks.com olarak detayları aktarıyoruz…

Changpeng Zhao, Bitcoin ve kripto para yorumunda bulundu

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da “piyasanın anlaması genellikle bir hafta sürer” dedi. Bu yorumu, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin duyurulmasının kripto piyasalarını serbest düşüşe göndermesinden sonra geldi. CZ, Doğu Avrupa’daki jeopolitik belirsizliğin bir sonucu olarak ayıların baskın hale geldiğini öne süren haberlere yanıt olarak tam 7 gün önce Twitter’da son yükseliş ivmesinden bahsetti. O zaman, bu tür dönemlerin genellikle kripto talebini artıracağını, ancak her zaman yanılma şansı olduğunu kabul ettiğini belirtti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Anlamadığım şeyler var. “Öngörülemeyen bir jeopolitik durumun” kripto talebini artıracağını düşünürdüm. Ya ben (genellikle) kapalıyım ya da onlar fırsatlara kapalı?

Putin’in Ukrayna’da bir askeri operasyonu açıklayan yayınından birkaç dakika sonra, piyasalar sarmal bir şekilde düştü ve kısa bir süre içinde tüm kripto piyasası yaklaşık 150 milyar dolar kaybetti. Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar aylık en düşük seviyelerine düştü ve işlem hacimleri de geriledi.

Ukrayna’da kripto para bağışları büyüyor

İlk piyasa tepkilerine rağmen, çatışma istemeden kripto para birimlerine olan talebi artırdı. Bu, Ukrayna’daki birkaç finans kurumunun hizmetleri durdurması ve Rusya ekonomisine yaptırımlar getirmesi ve etkilenen kuruluşların kripto para birimlerine geçişine yol açmasıyla ortaya çıkıyor. Ukrayna’daki finans kurumları çatışmanın baskısına boyun eğdikçe, insanların nakde erişimi zorlaştı. Nakit kıtlığı nedeniyle, iki Danimarkalı muhabir Stefan Weichert ve Emil Filtenborg’un 0.059 BTC kullanarak Ukrayna’dan kaçmak için kullandıkları bir Mazda 3 satın aldıkları bildirildi.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.