Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu?

Binance CEO’sundan Bitcoin ve Altcoin Yorumu: Balon Mu?

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, şüphecilere rağmen daha da hızlı bir şekilde benimseniyor. Kripto milyarderi Changpeng Zhao (CZ), endüstrinin hiçbir yere gitmediğini söylüyor.

Bitcoin ve altcoin piyasası bir balon mu?

Bir tweet’te Binance CEO’su, kriptonun devam eden esnekliğinin de büyüyeceğini belirtiyor. CZ, Bitcoin (BTC)’de her zaman yükselişe geçti, bu nedenle varlığın iki ayağını da geride bırakması şaşırtıcı değil. Piyasa yansımaları, Dubai’nin kriptoyu kucaklamak için cesur bir adım attığı haberlerinin ardından geliyor. Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz üzere, küresel bir finans merkezi olarak tanınan şehir, kripto için düzenleyici netlik sağlayacak bir Sanal Varlıklar Yasasını onayladı.

Binance patronu, kripto para birimlerinin yükselen fiyatlarının spekülatif bir balon oluşturduğu görüşüne sahip olan şüphecilere de sert çıkıyor. CZ, kripto piyasasının hala bir balonun içinde olduğunu düşünen kişilerin “kendilerinin bir balonun içinde” olduğunu söylüyor.

Birkaç kripto eleştirmeni, kripto hakkındaki bu görüşü benimsedi ve sürdürmeye devam ediyor. Bunlar arasında Berkshire Hathaway’in kurucusu Warren Buffett ve yakın arkadaşı Charlie Munger var. Birkaç spekülatif çılgınlık yaşayan efsanevi yatırımcılar, genellikle kripto piyasasını ve özellikle Bitcoin (BTC)’yi 90’ların sonlarındaki dot-com balonuyla karşılaştırıyorlar.

Grantham, Mayo ve Otterloo’nun (GDO) kurucu ortağı Jeremy Grantham ve Big Short’dan bir hedge fon yöneticisi olan Michael Burry de kriptoyu balon olarak adlandıran şüpheciler arasında. Grantham’a göre, kripto piyasası bu yıl iflas etmeye hazır.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.