Binance CEO’sundan Bitcoin Ayı Piyasası Yorumu: 4 Yıl Mı?

Binance CEO’sundan Bitcoin Ayı Piyasası Yorumu: 4 Yıl Mı?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, CNBC Squawk Box Asia katılımında Binance’in kaldıraç sisteminin benzersiz olduğunu söyledi. Dünyanın en büyük borsasının sağladığı avantajları açıkladı. Bunun dışında CZ, dört yıllık piyasa döngüsünün her zaman tekrar etmeyeceğini söylüyor.

Düzenleyiciler kaldıraçlı piyasa istemiyor

Changpeng Zhao, borsasının kaldıraçlı Bitcoin ürünleri sunmasının doğruluğunu tartıştı. Henüz emekleme döneminde olan kripto para piyasası, milyonlarca tecrübesiz yatırımcıya sahip. Bu yatırımcılar göz önüne alındığında CZ, kaldıraçlı işlemler hakkında şunları söylüyor:

Kaldıraçlı ürünleri yalnızca izin verilen yerlerde sunuyoruz; izin yoksa, onlara teklif etmeyiz.

Binance borsasında kaldıraçlı işlem yapmak için yatırımcıların bir “mini testi” geçmesi gerekiyor. Sorulardan biri: “Para kazanma şansınızın %50’den fazla olduğunu düşünüyor musunuz?”. Kullanıcılar bu soruya “evet” cevabını verirse, Binance kullanıcının kaldıraçlı işlem yapmasına izin vermez. Bunun amacı, bilinçsiz yatırımcıları fon kaybından korumaktadır.

CZ kaldıraçlı işlemler konusunda, bu ürünlerin piyasayı dengelediğini söylüyor. Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, yakın tarihli bir röportajda finans uzmanı olan Jim Rogers’de benzer bir görüşü dile getirmişti. CZ ise istikrar sağladıklarını vurgularken, düzenleyicilerin öfkesini çektiğini söylüyor:

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.