Binance CEO’su: Paranızı Bu Bitcoin Borsasından Çekin!

Binance CEO’su: Paranızı Bu Bitcoin Borsasından Çekin!

Binance CEO’su CZ, kripto yoluyla kara para aklamada aktif olarak rol aldığı iddia edilen bir Bitcoin borsası ile transfer işlemlerini Perşembe gününe kadar aktif tutacaklarını bildirdi.

Binance, WazirX ile arasındaki fon transferlerini sonlandırıyor

WazirX, Hindistan merkezli bir Bitcoin borsasıdır. 5 Ağustos’ta, Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), yaklaşık 8,1 milyon dolarlık fonu dondurduğunu ve kredi dolandırıcılığı soruşturmasının bir parçası olarak eş zamanlı şekilde kripto para borsası WazirX’in müdürünü de incelemeye aldığını duyurmuştu. Yasal sürecin ardından Binance CZ “WazirX’i işleten ve orijinal kurucular tarafından kurulan Zanmai Labs’ta herhangi bir hisseye sahip olmadığını” söyledi. Binance, Kasım 2019 tarihli resmi bir duyuruda, WazirX’i satın aldıklarını duyurmuştu. Hindistan merkezli borsanın kara para aklamada aktif rol aldığı ortaya çıkınca, CZ, Binance’in WazirX için yalnızca teknoloji çözümü olarak cüzdan hizmeti sağladığını belirtti.

Changpeng Zhao bugün WazirX ile olan off-chain işlemlerin Perşembe gününden itibaren kapanacağını belirtiyor. Kriptoks.com olarak aktardığımız üzere, Binance’den WazirX’e transferler 6 Ağustos’ta devre dışı bırakılmıştı.

Binance ile WazirX arasındaki off chain işlemler 11 Ağustos’ta sona eriyor

Binance bugün WazirX arasındaki off chain fon işlemlerini 11 Ağustos’ta durduracağını duyurdu. Hindistan yetkilerinin Zanmai Labs Pvt Ltd’ye karşı son düzenleyici eylemi, WazirX kripto borsasının mülkiyetiyle ilgili hararetli bir tartışmaya yol açtı. Binance CEO’su “CZ” daha önce kripto borsasının WazirX’in ana şirketi Zanmai Labs’ta bir ilgisi olmadığını belirtmişti. Zanmai Labs’ın sahipleri ise aksini düşünüyor. İşlemin 2019’da tamamlandığını söylüyorlar.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.