Binance CEO’su, Kripto Para Sepetini Açıkladı: Hiç Satmadım!

Binance CEO’su, Kripto Para Sepetini Açıkladı: Hiç Satmadım!

Ünlü bir kripto girişimcisi, dünyanın en büyük kripto para ekosistemi Binance’in (BNB) CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao (CZ), kendisine “kripto satış elemanı” diyor. Ancak, Twitter’dan paylaşımda bulunan CZ, kripto para çantalarını asla boşaltmadığını söylüyor. Çantalarında hangi kripto paraları saklıyor? Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Kripto para’larını satmayan CZ, sezdirmeden kripto para almanızı sağlıyor

Changpeng Zhao, kendisini neden ‘kripto satıcılarından’ biri olarak gördüğünü Twitter hesabından açıkladı. Kripto çantalarından asla kripto para birimi satmadığını defalarca vurguladı.

Ancak kripto para birimlerini doğrudan satmadığını açıkladı. Aynı zamanda, Changpeng Zhao, kendi ‘ince’ yöntemiyle daha fazla insanın satın almasını sağlıyor. Daha önce Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, Changpeng Zhao 2014 yılında ilk Bitcoin’lerini (BTC) kripto para başına ortalama 600 dolar fiyattan satın aldı.

CZ, BTC’lerini o zamandan beri satmadığını iddia ediyor. Bitcoin fiyatının şu anda düşmüş haliyle bile  40 bin dolar civarında olduğu hesap edilecek olursa, 8 yıllık bir dönem için oldukça tatmin edici bir kazanç olduğu söylenebilir. Bu gerçeği 25 Şubat 2021’de, Michael Saylor’un One Up on Wall Street’in yazarı, önde gelen yatırımcı Peter Lynch’e yaptığı alıntıyı yorumlayarak açıkladı:

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.