Biden Kripto Para Politikasını Oluşturuyor: İşte Detaylar!

Biden Kripto Para Politikasını Oluşturuyor: İşte Detaylar!

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi’nin enerjiden sorumlu müdür yardımcısı Costa Samara, verdiği bir röportajda, beyaz sarayın kripto para madenciliği enerji tüketimini azaltmak için politikalar oluşturduğunu açıkladı.

Kripto para birimleri, iklim ve enerji ile el ele gidiyor

Başkan Joe Biden’in Mart ayında federal kurumlara kripto para birimi gibi dijital varlıkların “sorumlu” madenciliğini sağlamaları için baskı yapan yürütme emrini takiben, Beyaz Saray’ın Enerji ekibi enerji tüketimi hakkında bir rapor hazırlıyor. Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Ofisi’nin enerjiden sorumlu müdür yardımcısı Costa Samara verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Kripto madenciliği ABD’nin finansal sisteminin anlamlı bir şekilde parçası olacaksa, sorumlu bir şekilde geliştirilecekse ve toplam emisyonları en aza indirecekse, dijital varlıkların bir şekilde düşünülmesi gerekiyor. Beyaz Saray enerji ekibi, yerel gürültü kirliliğinden farklı madencilik teknikleri kullanmanın enerji verimliliğine kadar her şeyi değerlendirmeyi planlıyor. Bitcoin’in iş kanıtı tekniğini diğer kripto para birimleri tarafından kullanılan, yüzde 99’dan fazla olan hisse kanıtı ile karşılaştırıyor ve daha enerji verimli olduüu görülüyor. Ekip, kanıt toplarken açık fikirli olacak, Stake kanıtına geçiş yapan bir dünyada veya iş ve hisse kanıtı karışımına sahip bir dünyada uygun politika tepkilerinin ne olacağını düşünmemiz gerekiyor.

Kriptoks.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu yılın başlarında, Başkan Biden, “Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanması” adlı bir Yürütme Emri yayınladı; bu emir, mevcut yasal çerçevelerin sağlam Yürütme Organını ve bağımsız ajansı barındırmak için yeterli olup olmadığını sorguluyor ve potansiyel olarak yeni mevzuatın daha fazla dikkate alınmasını istiyor.

Kripto paraların düzenlenmesi adına ilk adım

Başkanın emri, Beyaz Saray’ın kripto paraların düzenlenmesi ve geliştirilmesi için koordineli bir plan geliştirmeye çalıştığı ilk sefer ve bu nedenle tutarlı bir düzenleyici politika yönünde önemli bir ilk adımı temsil ediyor. Yürütme Emri şunlar gibi bazı hedefleri özetlemektedir; ABD’li tüketicileri, yatırımcıları ve işletmeleri korumak, ABD’nin ve küresel finansal sistemlerin istikrarını korumak, yasadışı finans ve ulusal güvenlik risklerini önlemek, ABD’nin küresel finansal sistemdeki liderliğini ve teknolojik rekabet gücünü güçlendirmek vb.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.