Balinalar Toplu Bitcoin Satışı Yapıyor: Bu Seviyelere Dikkat!

Balinalar Toplu Bitcoin Satışı Yapıyor: Bu Seviyelere Dikkat!

Bitcoin geçen hafta yaklaşık %11 düştü. Veriler, balinalar satmak için acele ederken spekülatörlerin ilgisinde bir artış olduğunu gösteriyor. Analistlere göre BTC’nin 30.000 dolara düşmemesi için 39.400 doların üzerinde kalması gerekiyor.

“Lider kripto Bitcoin hayati destekte”

Birkaç büyük balina ağdan ayrılırken ve traderlar long pozisyonlar biriktirmeye devam ederken Bitcoin sorun yaratıyor. Analistlere göre yine de, lider kriptonun gelecekteki fiyat hareketi, önemli desteğin üzerinde kalma yeteneğine bağlı.

Bununla birlikte analistler, Bitcoin, önemli bir noktaya ulaştıktan sonra daha fazla kayıpla karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor. Kriptoks.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere lider kripto para, geçtiğimiz hafta 4.000 puandan fazla kaybederek fiyatının yaklaşık %11 düştüğünü gördü. Analistler, düşüşün, BTC’yi zamanla zayıflayan kritik bir destek alanına ittiğini kaydediyor.

“Fiyat geçmişine göre Bitcoin 50 bin dolara yükselebilir”

Binance Vadeli İşlemlerinde, BTC-USDT Long/Short Oranı yükselmeye devam ediyor ve 13 Nisan’da 3,03 oranına ulaştı. Dünyanın en büyük kripto türevleri borsasındaki tüm hesapların işlem hacmine göre yaklaşık %75,2’si Bitcoin’de net-long.

Öte yandan, traderlar Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketi konusunda umutlu olmaya devam ediyor. Analistlere göre Bitcoin (BTC), Ocak ortasında günlük grafikte oluşan paralel bir kanalın alt sınırında kaldığı için traderlar arasında iyimserlik yüksek.

Bu içerik @ekonomix kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.