Balinalar Harekete Geçti: Bitcoin’ler Borsalardan Çıkıyor!

Balinalar Harekete Geçti: Bitcoin’ler Borsalardan Çıkıyor!

Balina izleme platformu olan Whale Alert’e göre, Coinbase’den anonim cüzdanlara 1 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) transfer edildi. Ayrıca, Coinglass’a göre, traderlar son 24 saatte 146 milyon doların üzerinde BTC likidasyonu yaptı. Ayrıntılar için Kriptoks.com okumaya devam ediniz.

Devasa Bitcoin transferleri gerçekleştirildi

Bir Blockchain takip platformu olan Whale Alert, son 24 saat içinde farklı BTC balinaları tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 1.363.740.000 dolar (1,36 Milyar dolar) değerinde 35.237 Bitcoin’i Coinbase’den anonim cüzdanlara taşımak için yapılan birden fazla işlemi tespit etti. Kaydedilen en büyük işlem, 9.901 BTC (387 milyon doların üzerinde) tutarında. Buna ilaveten, 9.867 ve 9.843 BTC’lik benzer iki transfer de kaydedildi.

En büyük balinalardan bazıları son 24 saatte, 10’dan az işlemde, 35.000 BTC’nin üzerinde transfer gerçekleştirdi. Uzmanlara göre bu hareketler, artan piyasa oynaklığının nedeni olabilir. Bununla birlikte uzmanlar, kripto balinalarının genellikle bu tür işlemlerle kripto para biriminin fiyatını manipüle etmeye veya etkilemeye çalıştığını belirtiyor.

Popüler bir kripto traderı ve analisti olan Lark Davis, bu işlemlerin iç transferler veya piyasaya yeni bir mega giriş olabileceğini öne sürüyor:

Bunun gibi 3 işlem birkaç saat önce Coinbase’de gerçekleşti. Bir milyardan fazla Bitcoin borsadan taşındı. İç transferler olabilir. Piyasaya yeni bir mega giriş olabilir. Her iki durumda da, bu bir shit ton BTC!!!

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.