Balinalar BTC’lerini Satıyor! Bitcoin Ustası: Bunları Bekleyin

Balinalar BTC’lerini Satıyor! Bitcoin Ustası: Bunları Bekleyin

On-chain analisti Willy Woo’ya göre, ‘balinalar’ (1 milyon dolardan fazla Bitcoin tutan adresler) satış baskılarını artırırsa, Bitcoin (BTC) son bir ayı piyasası kapitülasyonuna uğrayabilir. Ancak daha deneyimsiz yatırımcılar, uzun vadeli Bitcoin holder’ı olmayı seçerek, satış tarafındaki riskleri 30.000 doların altında sınırlandırıyor. Bitcoin ustasının yorumlarını ve analizlerini Kriptoks.com okuyucuları için hazırladık.

Başka bir Bitcoin düşüşü için yer var mı?

Willy Woo, kısa vadeli yatırımcıların tarih boyunca Bitcoin piyasasına girdiği ortalama fiyatı değerlendiriyor ve değerdeki günlük değişimi çiziyor. Bu, genellikle piyasanın dibiyle aynı zamana denk gelen bir BTC serbest düşüşü sırasında ‘deneyimsiz’ traderların BTC’yi ‘deneyimli’ traderlara sattıklarında sinyal veren bir maliyet esası ile sonuçlanıyor.

Maliyet tabanı, önceki ayı piyasalarında, ayrıca aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi güçlü birikim gerçekleşmeden önce önemli düşüşler yaşadı. İlginç bir şekilde, Bitcoin’in devam eden düzeltmesi (Kasım 2021’de 69.000 dolardan Mart 2022’de yaklaşık 39.000 dolara) maliyet temelinde büyük bir düşüşe yol açmadı.

Analist, “Henüz teslim olup olmadığımız kesin değil,” diyor ve maliyet bazlı sinyale dayanarak “başka bir düşüş için yer olduğunu” da sözlerine ekliyor.

“Bozulan makro ortam nedeniyle Bitcoin 30.000 dolara düşebilir”

Willy Woo’nun görünümü, Bitcoin’in bir sonraki büyük düşüşüyle ​​ilgili artan spekülasyonlarla aynı doğrultuda ortaya çıkıyor. Örneğin, Acheron Insights editörü Christopher Yates, BTC’nin fiyatının ‘bozulan makro ortam’ nedeniyle 30.000 dolara düşebileceğini söylüyor.

Bu içerik @heisenberg kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.