Balinalar Bitcoin’leri Borsalardan Çekiyor! Fiyat Ne Olacak?

Balinalar Bitcoin’leri Borsalardan Çekiyor! Fiyat Ne Olacak?

Kripto para piyasası stresli bir haftanın son günlerine yaklaşıyor. Perşembe sabahı, Bitcoin (BTC) fiyatı ilk kez 40.000 doların altına gerilerken, balinalar indirimli fiyatlardan yüklü miktarlarda kripto para birimini borsalardan kaldırıyor.

Borsalardan çıkan Bitcoin miktarı zirveye ulaştı

Bitcoin balinaları, bu olumsuz fiyat hareketinin ortasında büyük miktarlarda BTC’yi borsalardan cüzdanlarına çekti. Whale Alert, 1.8 milyar doları aşan 45.000 BTC’nin kripto borsalarından taşındığını bildirdi. Borsadaki aktif BTC sayısındaki düşüş, tipik olarak fiyatta bir artışa işaret eder. Bu, 40.000 dolar civarında dibe vurmuş gibi görünen Bitcoin için önemli bir yükseliş için ayarlandığını gösterebilir.

Coinbase’den 40 binden fazla BTC taşındı

Yaklaşık son 7 gün içinde BTC fiyatı %7’in üzerinde düştü. BTC balina işlemleri, fiyat düştüğü için keskin bir şekilde arttı. Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde Coinbase borsasından 1,62 milyar dolardan fazla 40,47 bin BTC transfer edildi. Sonuç olarak yaklaşık 32.800 BTC, bilinmeyen cüzdan adreslerine taşındı.

Bunun dışında, yaklaşık 80 milyon dolarlık Bitcoin Coinbase’den Gemini’ye taşındı ve 5,6 milyon dolar Gemini’den Bitfinex’e transfer edildi. Gemini ve Xapi arasında toplam 5.001 BTC ve 940 BTC transfer edildi. Bitcoin tarihinde, balinaların büyük miktarlarda BTCdeğiştirmek için piyasadaki düşüşten yararlandığı birkaç önem görülmüştür. Coinbase, Mart ayında bir haftada BTC rezervinde yaklaşık 1,2 milyar dolar kaybetti.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.