Balinalar Bitcoin Alım-Satım Zamanını Nasıl Belirliyor?

Balinalar Bitcoin Alım-Satım Zamanını Nasıl Belirliyor?

Bitcoin (BTC), Mayıs ve Haziran aylarında hem uzun hem de kısa vadeli yatırımcıları geride bıraktı. Ancak veriler, alım satımın birçok kişinin hayal ettiğinden daha “kolay” olabileceğini gösteriyor. On-chain analitik platformu Whalemap, Bitcoin balinalarının son haftalarda neredeyse tüm piyasa performansını yönettiğini belirtiyor.

Balinalar Bitcoin (BTC)’yi 30.000 dolara sabitlemeye yardımcı oluyor

Whalemap araştırmacıları 7 Haziran’da yeni bir analiz yayınladı. Araştırmacılar, BTC yerel zirvelerinin ve diplerinin yüksek balina aktivitesi alanlarıyla çakıştığını söylüyor.

Bitcoin’in en büyük cüzdan varlıkları satın almayı veya satmayı seçtiğinde, fiyat buna göre tepki verir. Yani, risk trade’i kısa zaman dilimlerini azaltmak isteyenler için, popüler balina seviyelerinin bulunduğu yere göre hareket etmek yeterli olabilir. “Bundan daha kolay olabilir mi?” Whalemap, bir Twitter paylaşımının bir bölümünde bu durumu özetledi.

Kriptoks.com’un bildirdiği üzere, bazı balinalar diğerlerinden daha fazla ilgi görüyor. Geçen hafta, Binance’deki böyle bir varlık, bir dizi alım ve satımla Bitcoin’in dar trade aralığına katkıda bulundu. Bu arada, popüler analist Credible Crypto, 8 Haziran’da Twitter üzerinden yeni yorum yaptı.  Analist, bu Binance balinasının, son iki hafta boyunca her yerel tepeyi/aşağıyı işaretlediğini belirtti. Ayrıca analist, şu değerlendirmeyi yaptı:

Gelip gidişini izliyordum. En düşüklerde birikiyor ve en yükseklerde fiyatı sınırlıyor. En son, şu anda gördüğümüz bu pompadan önce, 29,2 binde yerel en düşük seviyede 2.000 BTC (60 milyon) doldurdu.

Bu içerik @orhan kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.