Ayı Piyasası İçin 3 Yatırım Stratejisi: Paranızı O Coine Koyun!

Ayı Piyasası İçin 3 Yatırım Stratejisi: Paranızı O Coine Koyun!

290 milyar dolarlık piyasa değeri, geçtiğimiz hafta yaygın bir kripto satışında döküldü. Fundstrat’a göre, bu 3 yatırım stratejisi, kripto ayı piyasası sırasında portföyünüze yardımcı olacak.

Ayı piyasası nasıl ortaya çıktı?

Kriptoks.com’dan takip ettiğiniz üzere ayı piyasası hüküm sürerken yatırımcılar, kripto varlıklarını satarken panikliyor. CoinMarketCap’e göre, yalnızca geçen hafta kriptonun küresel piyasa değerinden yaklaşık 290 milyar dolarlık değer buharlaştı. Ek olarak, aynı rakam Pazartesi günü 1 trilyon doların altında 18 ayın en düşük seviyesini gördü.

Son zamanlardaki ayı trendinin temel nedeninin tam olarak ne olduğunu bilmek imkansız. Federal Rezerv’in şahin para politikalarından kaynaklanan enflasyonist baskılar denilmesi mümkün. Yatırımcılar daha spekülatif varlıklardan çekiniyor olabilir. Bütün bunların da tokenlerin riskli teknoloji hisseleriyle birlikte işlem görmesine neden olması mümkün.

‘Lehman anı’ ve kripto kan banyosu

Başka yerlerde, merkezi olmayan finanstaki en büyük isimler çamura batıyor. Kripto borç verme ve ödünç alma platformu Celsius, yüksek getiriler vaat etti. Sonra, potansiyel likidite zorluklarıyla karşı karşıya kaldığında kullanıcı hesabından para çekme işlemlerini dondurdu.

İddialara göre kripto hedge fonu Three Arrows Capital’ın, 400 milyon doları tasfiye ettikten sonra finansal ters rüzgarlarla karşı karşıya kalması muhtemel. Ve son olarak, bazılarının yeni ortaya çıkan krpiptonun ‘Lehman anı’nı unutmayalım. Yani algoritmik stablecoin UST’nin Mayıs ayındaki çöküşü.

Bu içerik @finansman kullanıcısı tarafından Kriptoks.com'un herhangi bir müdehalesi olmadan oluşturulmuştur ve oluşturulan içerikten kullanıcının kendisi sorumludur.